26 Nisan 2018, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Kılıçdaroğlu'ndan Başbakana: Çaresiz, zavallıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın TV'de ağlamasını eleştirerek "Öyle çocuk gibi ağlayacaksın. Çaresiz, zavallısın sen. Gururlu adam ülkesinin sorunlarına çözüm bulur" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurtuluş Savaşı'nın mihenk taşı Büyük Taarruz'un Kocatepe'deki 91'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar'a geldi. Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve bazı milletvekillerinin de eşlik ettiği Kemal Kılıçdaroğlu, Emirdağ İlçesi girişinde karşılandı. Uzun bir konvoy eşliğinde hareket eden Kılıçdaroğlu, ilk ziyaretini Bayat İlçesi'ne yaptı. 

Burada bir kahveye giren Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yöneticilerine çay ikram edildi. Kılıçdaroğlu'na Bayatlılar tarafından süs eşyası kağnı, Atatürk'ün el yazmalı resmi ve kalpak hediye edildi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanına gelen 11 yaşındaki Bekir Baykın ise sandalyenin üzerine çıkarak, 'En küçük çapulcu benim' diye bağırdı. 

'CUMHURİYET BU TOPRAKLARDA KAZANILDI'

Kahvede çay içtikten sonra parti otobüsünün üzerine çıkıp halka seslenen Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'ın her karışının çok önemli olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet bu topraklarda kazanıldı, şehitlerimiz bu topraklarda yatıyor. Bağımsızlığımızın teminatı bu topraklardaki insanlar, özgürlüğümüzü bu topraklarda kazandık. Kimse bize bağımsızlığımızı altın tabak içinde vermedi. Onurlu Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında Afyonluların, Bayatlıların katkısı çok büyüktür" dedi. Hükümetin uyguladığı dış politikayı eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini şunları söyledi:

"Kiminle dostuz? Suriye'yle mi, Irak'la mı, İran'la mı? Tüm komşularımızla kavgalıyız. Hani nerede 'yurtta barış dünyada barış' sözü. Nerede biz güvenmeye başladık dış güçlere? İslam dünyasına bakın, kan akan tek yer İslam dünyası. Hiçbir yerde kan akmıyor, İslam dünyasında akıyor. Türkiye'de adam eğitiyor, 'git dışarıda adam öldür' diye. Yazık günah değil mi?" 

'KİMYASAL SİLAH İNSANLIK SUÇU'

Suriye'de kimyasal silah kullanıldığı iddialarına da değinen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kimyasal silah kullanımı, asla affedilmemesi gereken insanlık suçudur. Faillerinin bulunması her insanın ortak görevi ve amacı olmalıdır. Barışı savunduk, ama kavgayı asla savunmadık. Bakın bu toprakların bağımsızlığı için mücadele eden Mustafa Kemal Atatürk yedi düvele karşı savaştı, ama şunu söyledi; 'Zorunlu olmadıkça savaş bir insanlık suçudur.' Dolayısıyla biz savaş yanlısı değiliz. Biz televizyon ekranlarına çıkıp ağlamayız. Öyle televizyon ekranlarına çıkıp çocuk gibi ağlayacaksın. Çaresiz, zavallısın sen. Gururlu adam ülkesinin sorunlarına çözüm bulur. Ama çözümsüzlük noktasına gelip dünyada yalnızlaştırılmış bir konuma düşüp, televizyonlara çıkıp ağlamak Türkiye Cumhuriyeti başbakanlarına yakışmaz."

İKTİDAR GAZETE MANŞETLERİNDEN HOŞLANMIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'ın Bayat İlçesi'nde yaptığı konuşmada, demokrasi konusunda büyük mücadeleler verildiğini aktardı. Kılıçdaroğlu, "Demokrasimiz şehitlerimiz oldu. Gazeteciler hapiste, neden? Yazarlar hapiste, neden? Gazetelerin manşetlerinden hoşlanmıyor siyasi iktidar, neden? 'Gazete manşetlerinizi öyle değil böyle atın' diyor, neden? Demokrasilerde insanların özgürce düşünme hakkı yok mu?" diye sordu.

'DURUMUNUZ İYİYSE AKP'YE OY VERİN'

Bayatlılara "Ne konuşulursa konuşulsun günlük hayatınıza, çocuklarınıza bakın" diye seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, "Durumunuz iyi, şikayetiniz yoksa gidin oyunuzu AKP'ye verin. Hiçbir itirazım olmaz. Ama durumunuz, çocuklarınız iyi değil, komşunuzun çocuğu işsiz, beklentileriniz var karşılanmıyorsa, 'E artık yeter, söz milletindir' deyin. Ve sandığa öyle gidin" dedi. 

YOKSULA AİLE SİGORTASI

Önümüzde yerel seçimler olduğunu hatırlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gelirken ilçe başkanım hatırlattı. '10 yıldır bu cadde, sokaklar böyle' dedi. Değiştireceksiniz o zaman. Birileri Bayatlıların kaderini değiştirmiyorsa, siz onları değiştirerek Bayat'ın kaderini değiştireceksiniz. İlçe başkanımız diyor ki, 'İktidar değişirse, fakir fukaranın aldığı yardımlar kesilir diyorlar' diyor. Fakir fukara 1 kilo makarnaya muhtaçsa vay bu memleketin haline. O zaman yapmamız gereken nedir, para vermektir. Nasıl yapacağız, aile sigortası. Yoksul mu, yoksulluğunu afişe etmeyeceğiz. Aile sigortasından güvencesini sağlayacağız, pazara, markete gidip ister makarna, ister bulgur alır. Adamın evinde doğalgaz var, kömür veriyorsun. Doğalgaz varsa doğalgaz faturasını karşıla kardeşim. Biz bunu savunuyoruz." 

'AÇLIKTAN ÖLEN RABİA İÇİN AĞLADI MI?'

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Afyonkarahisar'daki ikinci durağı, İhsaniye İlçesi'ne bağlı Yaylabağ Beldesi oldu. Burada da halka seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı hedef aldı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Samsun'da 2.5 yaşında Rabia açlıktan öldü. Biri çıkıp ağladı mı? Niye şimdi ağlıyor? Ben televizyon ekranlarına çıkıp ağlamam. Ağlayan adam çaresiz adamdır, çare üretmeyen adamdır. Biçaredir, zavallıdır o. Ancak zavallılığını gözyaşlarıyla dindirmeye çalışır. Türkiye Cumhuriyeti onurlu bir devlettir. Bu ülkeyi kuranlar yiğit insanlardır. Ağlamak bize yakışmaz. Biz çözüm üretiriz, halkı kucaklarız. Mizansen şöyle. Sen televizyona çık, ben sana mektup okuyayım. Sen de orada ağla. Millet de sana acısın. Geçti borun pazarı Recep bey. Gezi direnişi senin fiyakanı söktü. Artık bundan sonra halk vardır, halkın mücadelesi vardır. Halkın gücü vardır."


"FAS'TAYIM, HASTAYIM, ŞİMDİ DE YASTAYIM"

Afyonkarahisar'da ziyaretlerini sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin yas ilan ettiğine ilişkin bir afişi okuyarak, "Fas'tayım, hastayım, 30 Ağustos yaklaşıyor, şimdi de yastayım diyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'da Bayat ve İhsaniye ilçeleriyle bazı beldeleri ziyaretinin ardından kent merkezine geçti. Kent merkezinde CHP Merkez İlçe Başkanlığı binasını ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, Anıt Park Meydanı'nda toplanan halka seslendi. 'Başbakan Kemal' sloganıyla karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, aslında bir miting programı olmadığını, Zafer Haftası, vatandaşların dertlerini yakından dinleme ve çay içmeye geldiklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, Zafer Haftası kutlamalarının bir şenlik değil, Türk ulusunun onuru ve borcu olduğunu dile getirdi. İslam dünyasındaki ülkelerde kan aktığını anlatan Kılıçdaroğlu, “Bizim sınırlarımızı atalarımız kan ve gözyaşıyla çizdi ama onların sınırlarını birileri masalarda çizdi" dedi.

DÖRDÜNCÜ DEVRİM ÖZGÜRLÜK VE DEMOKRASİ

Cumhuriyetin, kuranların gerçekleştirdiği birinci devrim olduğunu belirten Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Yani halkın iradesini egemen kıldılar. 'Cumhuriyeti kuracağız, halka hesap vereceğiz' dediler. Sonra çok partili hayata geçildi. Neden? Halkın iradesi parlamentoya tam yansısın diye. Sonra cumhuriyeti kuran kadrolar çok partili hayata geçtiler ve bir önemli devrim daha getirdiler. Sosyal demokrasiyi getirdiler. Şimdi dördüncü devrime hazırlık yapmalıyız, özgürlük ve demokrasi devrimidir. Bu topraklarda dördüncü devrimi gerçekleştireceğiz. Biz mücadeleyi verirken sadece içte vermedik, dışarıya karşı da verdik."

'DÜNYADA YALNIZ KALDIN ONUN İÇİN Mİ AĞLIYORSUN'

Başbakan Erdoğan'ın bir televizyon programında ağlamasına ilişkin eleştirilerini sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi; 

“Biz onurlu bir halkız, onurlu bir ulusuz, onurlu bir halkız. Biz isteriz ki bu ülkenin başbakanı televizyonlara çıkıp ağlamasın. Eğer mizansen olsun diye 'Yandaş kanala çıkayım, sen bir mektubu oku, ben de burada ağlayayım.' Ben şimdi bunun üzerine sormaz mıyım? Samsun'da 2.5 yaşında Kübra açlıktan öldü, ağladın mı? Afyon'da 25 askerimiz şehit oldu, ağladın mı? Muğla'da gazimiz açlıktan öldü, ağladın mı? Reyhanlı'da 53 vatandaşımız şehit oldu, ağladın mı? Cilvegözü'nde 13 vatandaşımız öldürüldü, ağladın mı? Uludere'de 34 vatandaşımız öldürüldü, ağladın mı? Suriye'de 1200'ün üstünde insan kimyasal silahla öldürüldü, ağladın mı? Irak'ta 1.5 milyon Müslüman öldürüldü, ağladın mı? Irak'ta on binlerce Müslüman kadına tecavüz edildi, ağladın mı? E ben bunları sormayacak mıyım? Ağlamak bitmiş insanların işidir. Neyin olayını düşünüyorsun da ağlıyorsun. Dünyada yalnız kaldın, dostun kalmadı onun için mi ağlıyorsun?"

YASTA OLMAYIN

Ak Parti'nin yas ilan ettiğine ilişkin bir afişi de okuyan Kemal Kılıçdaroğlu, “Fas'tayım, hastayım, 30 Ağustos yaklaşıyor, şimdi de yastayım diyor. Yasta olmayın. Daha dirençli, daha kararlı olacağız. Unutmayın Gezi, Türk demokrasi tarihinde önemli bir kilometre taşıdır. Mücadele ettiler orada, cumhuriyetin gençleri mücadele etti" dedi. Kılıçdaroğlu'nun sözleri üzerine kalabalık, 'Her yer Taksim her yer direniş' sloganı attı.25 Ağustos 2013
Etiket; kılıçdaroğlu, başbakan, ağladı, zavallı Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Başbakan'dan İzmir turu
CHP İzmir'de 3 değişiklik
Kılıçdaroğlu İzmir için ne vaat etti?
İzmir'i selamladı, Kocaoğlu'nu övdü
Kocaoğlu: Başbakanın sözlerine üzüldüm
Kılıçdaroğlu: YPG terör örgütü değil
Kılıçdaroğlu'ndan 'yarı açık cezaevi' benzetmesi
Davutoğlu 'güvenlik paketi'ni açıkladı
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
YGS öncesi altın kurallar
Yaşar'dan 'Rusya krizi' reçetesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir