17 Ekim 2019, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Kocaoğlu'ndan 'İzmir'in malı İzmir'de kalmalı' mitingiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Eylül ayı sonunda, kapatılan İl Özel İdaresi malları için 'İzmir'in malı İzmir'de kalmalı' adıyla yürüyüş ve miting düzenleyecek.

Sivil toplum örgütleri, meslek odaları, siyasi partiler, çiftçiler, işçiler, işadamları ve İzmirlilere çağrı yapacak olan Kocaoğlu, mitingle tüm Türkiye'ye İzmirlinin mallarına sahip çıktığını göstermeyi hedefliyor.

İzmir Valisi Mustafa Toprak ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu arasında polemiğe neden olan, kapatılan İl Özel İdaresi mallarıyla ilgili kriz büyüdü. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Valilik Paylaşım Komisyonu'nun İl Özel İdaresi mallarından hiçbirini Büyükşehir Belediyesi'ne vermemesi üzerine, bazı mallarla ilgili kararların yürütmesinin durması ve iptali için 170'e yakın dava açtı. Ayrıca başlatılan, 'İzmir'in malları İzmir'de kalmalı' kampanyasının anlatıldığı 100 bin Büyükşehir dergisi dağıtıldı.

Kamuoyunun bilgilendirildiği derginin ardından destek aramak için çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Eylül ayının ikinci yarısında Özel İdare Malları paylaşım kararlarına yönelik kitlesel bir yürüyüş ve miting için hazırlıklara başladı. Kocaoğlu, destek istemek için sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, sendikalar, kanaat önderleri başta olmak üzere İzmir genelinde ziyaretlerde ve görüşmelerde bulunacak.

Özel İdare Malları konusundaki pankartların dışında siyasi pankart, bayrak olmaması planlanan yürüyüşün güzergahı henüz kesinleşmedi. Yürüyüşün tamamlanacağı ve mitingin yapılacağı alanda Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu katılımcılara bir konuşma yapacak. Kocaoğlu, daha önce Gündoğdu Meydanı'nda yapmayı planladığı mitingi Ramazan ayının başlaması ve tatil nedeniyle İzmir'in boşalması yüzünden ertelemişti.

Başkan Kocaoğlu, 'İzmir'in malı İzmir'de kalmalı' kampanyasının anlatıldığı Büyükşehir dergisinde "Toplam değeri 4.5 milyar TL'yi bulan bu taşınır ve taşınmaz malların İzmir'in yerel yönetimleri yerine çeşitli bakanlıklar arasında paylaştırılmasına neden karşı çıktığımızı tek tek anlatalım istedik. Şunu çok iyi biliniz ki bizim mücadelemiz sadece İzmir için! O nedenle göğsümüzü gere gere, başımız dik bir şekilde özel idare mallarını yasal yollardan sonuna kadar savunacağız ve tarih bu mücadeleyi 'altın harflerle' yazacak. Bundan kuşkunuz olmasın" açıklamasını yapmıştı.

29 Ağustos 2014
Etiket; izmir büyükşehir belediyesi, başkan, aziz kocaoğlu, il özel idaresi, izmir'in malı izmir'de kalmalı, yürüyüş, miting, haberegeli, haberegeli.com Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
 
+ Çok okunan haberler
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir