3 Temmuz 2020, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Kök hücre kardeşliği Ege Bölgesi'nin en büyük kök hücre nakil merkezi olan Medical Park İzmir lider hastaneler arasına girdi.

NAKİLLİ HASTALAR GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR

Ege Bölgesi'nin en büyük kapasitesi ile Medical Park İzmir Hastanesi'nde hizmete giren Kemik İliği Transplantasyon Merkezi, nakil olmuş hasta ve yakınlarına Kök Hücre Kardeşliği günü düzenledi. Aile ve yakınlarıyla birlikte düzenlenen organizasyona katılan iyileşmiş hastalar geleceğe umutla baktıklarını belirterek, “Hastayken geçirdiğimiz sıkıntılı süreçleri burada gördüğümüz tedavi imkanı, sıcak ve samimi ilgi ve üst düzey teknoloji ile sağlığımıza kısa bir sürede kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Seçkin hoca olmak üzere tüm hastane ekibine teşekkür ederiz” dedi.

Ayrıca, İzmir Hastanesi’nin bu işin tıbbi sürecinde kalmadığını anlatan hasta ve yakınları “Bugün burada bizleri buluşturan hastane önemli bir sosyal sorumluluğa imza atmıştır” dediler. Medical Park İzmir Hastanesi Kemik İliği Transplantasyon Merkezi Başkanı Prof. Dr. Seçkin Çağırgan, "Ege Bölgesi ve İzmir'e bu kapasiteyle hizmet vermekten çok mutluyuz. Türkiye'de bu tedaviyi bekleyen hastalar için büyük bir şans. Merkezimiz en ileri teknoloji ile donatılmış, modern ve çok konforludur" dedi. Kuruluş aşamasında Türkiye'de en çok transplantasyon yapabilecek merkezlerden biri olmayı kendilerine hedef koyduklarını belirten Çağırgan, şöyle konuştu: "Bu alanda hastanın kendinden, kardeşlerinden, akrabalarından, akraba dışı yabancılardan, yarı uyumlu donörlerden bile kemik iliği nakli yapılabilmektedir. Kuruluş amacımız doğrultusunda en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Şu an geldiğimiz nokta itibari ile Türkiye’nin kök hücre nakli yapan lider hastaneler arasına kısa bir sürede girdik."

İLK HEDEF: KOMŞU ÜLKELER

  Medical Park İzmir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Orhan Satılmaz, "Sadece ülkemiz değil bu konuda Balkan, Kafkas, Suriye, Irak, İran gibi Ortadoğu ülkelerine de hizmet vermek ilk hedefimizdir, tüm dünyaya bu hizmeti sunacağız. Alt yapımızı bu doğrultuda kurduk, ekip ve ekipmanımızı en üst segmentte hazırladık. Türkiye olarak sağlık sektöründe çevremizdeki tüm ülkelerden daha ileri seviyedeyiz” dedi. Satılmaz, birkaç yıl öncesine kadar yatak sayısının yeterli olmadığını belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Bu nedenle hastalar bu tedaviye çok zor ulaşıyorlardı. Ulaşamayan hastalar ölüyordu. Şimdi durum daha umut verici. Özel merkezlerin işin içine girmesi ile daha çok hastanın tedavi olması ve iyileşmesi sağlandı. Hastalar eskiden 3-4 ay sıra beklerken, şimdi sıra beklemeden tedavi olabiliyor. Dört hafta süren tedavinin ardından taburcu olan hastalar sağlığına hızla kavuşuyorlar.“

12 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir