18 Haziran 2018, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Kültür Turizm Bakanı İzmir'deKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye’ye gelen turist sayısının bir önceki yıla göre yüzde 10 arttığını, yeni projeler, tanıtım ve imajı çalışmalarıyla bu sayıyı daha da yukarıya çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, göreve atandıktan sonra ilk kez geldiği İzmir’de turizm sektörü temsilcileriyle toplantı yaptı.

Toplantıya TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TUROFED Başkanı Osman Ayık, İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Deniz Ticaret Odası Başkanı Yusuf Öztürk başta olmak üzere sektör temsilcileriyle toplantı yaptı. Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Çelik, adını anmadan Gezi Parkı olaylarını kastederek geçen yaz turizm sektörüne sıkıntılı girildiğini, yaptıkları toplantılarla sektörün zarar görmemesine, geriye değil ileriye gitmesi noktasıyla ilgili değerlendirmeler gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu toplantıların Türkiye’nin imaj kaybına uğramaması için önemli sonuçlar olduğuna dikkat çeken Çelik, “Geldiğimiz noktada Türkiye geçin yılki aynı döneme göre yüzde 10 turist sayısını arttırdı.

İnşallah daha üst bir rakamla turizm gelirlerini arttıracağız. Bunun için simülasyonlar var ancak bugünden açıklamıyorum. Göreve göreve geldiğimizden beri ders çalışıyoruz. İzmir’de de doğru projeler var. Bir kısmı yargı süreçlerine takılmış ciddi projeler yargı süreçlerini aşılması sonra İzmir’le ilgi önemli adımlar atabileceğiz” dedi.

TÜRKİYE'NİN TANITIMINDA İZMİR ÖNEMLİ

Türkiye’nin tanıtım stratejisi açısından İzmir ve İzmir logosunun çok önemli olduğunu belirten Bakan Çelik, turizm sektör temsilcileriyle bu nedenle toplantı yaptıklarını söyledi. Dünyanın her yerine gidildiğinde, EXPO’yla ilgili de değerlendirme yapacakların belirten Çelik “Sivil toplum örgütleri, iş dünyasıyla birlikte hareket ediyoruz. EXPO İzmir ve Türkiye için faydalı olacaktır” dedi. İzmir’deki Atatürk Müzesi restorasyonu ihalesini 14 Kasım’da yapacakların açıklayan Ömer Çelik, 1 yıl içinde çalışmaların tamamlanacağını söyledi. Çelik, bakanlığın üst düzey bürokratlarıyla birlikte İzmir’e geldiğini sorunlara çare arayacaklarını, turizm ve yatırım, tanıtım açısından desteğe hazır olduklarını söyledi.

Turizm sektörünün pozitif bir sektör olduğunu dile getiren Çelik, “Sürekli ileri bakan, sorunları aşmaya çalışan, küçük detaylarda kalmaması nedeniyle tanıtım için önemli, stratejik bir sektör. İzmir turizm sektörü için de önemli bir kent. Bundan sonra İzmir’e daha çok önem vereceğiz. İzmir’de de pozitif hava var. İleri bakan vizyon var. Güzel kenti daha iyi yere taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

26 Ekim 2013
Etiket; kültür Turizm bakanı, Ömer Çelik, kültür bakanı izmir, vali mustafa toprak, turist sayısı açıklaması, Başaran Ulusoy Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Efes artık UNESCO'da
Aziz Kocaoğlu'ndan Vali Toprak'a Sert Çıkış
İzmir'e Uluslararası Araştırma Merkezi
İzmir'de Turizm Haftası'na Tarihi Başlangıç
Sömestr Cup'ta renkli kapanış
Cenazelerin tamamı çıkarıldı
Turizmin kalbi İzmir'de atıyor
İzmir EXPO'ya odaklandı
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
Gayrimenkulcüler eylülü bekliyor
Yüzülebilir körfeze doğru
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir