24 Temmuz 2021, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Manisa'da LYS öncesi rapor gerilimiManisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, yaklaşan LYS öncesi il merkezindeki okullarda 3 bin öğencinin raporlu olduğunu söyledi.

Doktorların sınava hazırlanan öğrencilere 1 aylık rapor vermesinin mesleki açıdan uygun olmadığını vurgulayan Altınsoy, "Öğrencilerin dersi derste öğrenmelerini istiyoruz. Çocukların hepsi zehirlendi mi? Hastalık mı geçirdiler? Bir salgın hastalık mı var? Bunu biraz da bu açıdan değerlendirmelerini istiyorum. Sınıflar şu an boş durumda. Öğretmenler, ders yapamayacak duruma geldi. Doktorlarımız, hasta olmayan öğrencilere rapor vermesinler. Doktorlarımızın kendi mesleklerine laf söyletmeyecek şekilde davranmalarını isterim" dedi.

"MİLLİ EĞİTİM'İN SORUNU"

Altınsoy’a yanıt dün yapılan İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki '2012 Yılı Değerlendirmesi Toplantısı'nda Manisa Halk Sağlığı İl Müdürü Ziya Tay ve Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Türkyılmaz'dan geldi.

Halk Sağlığı İl Müdürü Ziya Tay, rapor verilmesinin doktor veya hastanelerin değil Milli Eğitim’in sorunu olduğunu söyledi.

Tay, şöyle dedi: "Yıllar önce, 'Doktorlar rapor vermiyor' diye şikayet edildi. Birkaç yıl önce de valiliğe, öğrencilere rapor verilmediği gerekçesiyle Manisa’nın sınav başarılarında geri kaldığı konusunda şikayet oldu. Biz de Milli Eğitim’e 'O zaman çocukları eve gönderin. Derste varmış gibi yazılsınlar' önerisinde bulunduk. Bunu da kabul etmediler. Bu sorun Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sorunudur. Bunu nasıl çözeceklerse çözsünler. Burada hekimlerimiz çok ciddi baskı altında. Gerekiyorsa devam zorunluluğu kaldırılacak. Gerekiyorsa Milli Eğitim, “Öğrenciler niye okula gitmiyor da dershaneye gidiyor' diye düşünecek. Dershanede ne veriyorlarsa onu okulda da versinler."

"HEKİM RAPOR VERMEKTE ÖZGÜRDÜR"

Sınav döneminde öğrencilerin büyük stres ile karşılaştığına dikkat çeken Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Türkyılmaz, şöyl konuştu:

"Bu durumun göz ardı edilmemesi gerekir. Biz, kimseye rapor verin ya da vermeyin gibi bir telkinde bulunamayız. Sınav nedeniyle öğrencilerin psikolojisi bozuluyor. Hekim çocuğun rapora ihtiyacı olduğunu görürse raporu verir. Bugün bir hekim günde 10 öğrenciye rapor verdi diye hakkında soruşturma başlatamam. Eğer ben de hekimlik yapmış olsam 300 öğrencinin, 259’una rapor veririm."

09 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir