16 Şubat 2020, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Manisa'ya 4 yeni televizyon kanalı   Manisa'dan dijital sistemde yayın yapmak üzere RTÜK Ankara yönetim binasında gerçekleştirilen ihaleye katılan 4 kuruluş, 2015 yılının Mart ayında başlayacak olan dijital sistemde yayın yapma hakkı kazandı. İhale sonucunda Manisa ilinde RTF Radyo TV Yayın A.Ş Manisa TV olarak, Vuslat Özel Radyo TV A.Ş. Mesir TV olarak, Hiraş Radyo Yayın A.Ş Radyo Hiraş TV olarak, Erdinç Yayıncılık A.Ş ise ETV olarak isimlerini tescilledi.

   Yayın yapabilme hakkı elde eden kuruluşlar Manisa Ufuk Kafe'de basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Vuslat Özel Radyo TV. A.Ş adına Şerif Nalçakan, RTF Radyo TV Yay. A.Ş. adına Naime Simsaroğlu, Hiraş Radyo Yay. A.Ş adına Şule Uygur, Erdinç Yay. A.Ş adına Nurgül Yılmaz ve Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç katıldı. Toplantıda kuruluşlar adına açıklama yapan Şefi Nalçakan şu açıklamaları yaptı: "Dijital karasal yayıncılığa geçiş sürecinde Türkiye genelinde başlangıçta 370 verici antenin kurulması bekleniyor. Anten sayısına bağlı olarak yapılacak 300-350 milyon avroluk yatırımla mevcut analog televizyon yayınları, yerini yüksek görüntü ve ses kalitesine sahip 'sayısal karasal yayın'a bırakacak. Herhangi bir antene gerek duymadan izlenebilecek sayısal karasal yayın, televizyon modeline bağlı olarak USB bellek boyutlarındaki aparat veya set üstü cihazlar kullanılacak." dedi.

"TELEVİZYON YAYINCILIĞINDA YENİ DÖNEM"

   Geliştirilen yeni sistem ile antene gerek kalmadan sinyal alınabileceğini söyleyen Nalçakan, "Kapalı alan erişim özelliği sayesinde evin dışında herhangi bir antene gerek duymadan sinyal alınmasına imkan tanıyan sayısal karasal yayınla, Türkiye'de televizyon yayıncılığında yeni bir dönemin başlayacak. Karasal sayısal yayın lisansı ihalesi mevcut televizyon yayıncılığına temel olarak ciddi bir değişiklik getirecek. Yayıncılık teknolojisi değişecek, analog olan yayınlar dijitale dönecek. Mevcut analog yayınlar 2015 yılı Mart ayından itibaren son bulacak. USB büyüklüğünde olan alıcılar veya set üstü cihazların kullanılmasıyla birlikte kullanımda olan milyonlarca adet çanak anten devre dışı kalacak." şeklinde kaydetti.

"BÜYÜKŞEHİR MANİSA’YA YAKIŞACAK"

   Kurulacak 4 yeni kanalın Manisa için büyük bir gelişmeye neden olacağını sözlerine ekleyen Nalçakan, "Bundan sonra görsel medya açısından büyük bir gelişim yaşanacak. Bugüne kadar Manisa’daki tek yayın kuruluşu olarak ayakta duran ETV’ye üç yeni TV kanalı daha eklenmiş olacak. Böylece görsel yayınlar zenginleşecek, tatlı rekabet sektöre kalite getirecek. Büyükşehir olacak olan Manisa’mıza bu değişim ve gelişimin çok faydalı olacağına inancımız tamdır. Bu tarihi süreç ülkemize ve Manisa’mıza hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

05 Temmuz 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Çırpınırdın Karadeniz
 
Senfonik Sakarya Türküsü
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir