22 Haziran 2021, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

MHP’den Akil İnsanlara suç duyurusuMilliyetçi Hareket Partisi (MHP), akil insanlar heyeti ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

MHP’nin akil insanlar heyeti ile ilgili suç duyurusu dilekçesini MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman verdi.

Ataman, adliyeden ayrılışı sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, devletin anayasasında ve yasalarında hiç bir değişiklik yapılmadan, bebek katillerinin, sırtında silahı ile ülke topraklarında Başbakanın talimatı ile dokunulmaz kişiler haline geldiğini iddia ederek, "Terörle mücadele ile görevli olan kamu görevlileri konusu suç olan emri yerine getirerek suç işlemişler ve işlemeye devam etmektedirler" dedi.

Büyükataman, hem Başbakanın ve benzer talimatı veren hükümet mensuplarının anayasal suçu işlediklerini ifade ederek, "Hem de konusu suç olan emri yerine getiren, suçluyu kayıran kamu görevlileri ile görevlendiren 63 kişi suç işlemiş ve halen işlemeye devam edilmektedir" diye konuştu.

30 yıldan beri devletin birliğini bozmak, devletin egemenliği alında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmak, devletin bağımsızlığını zayıflamak amacına yönelik olarak kurulan Marksist örgütün binlerce masum insanı katlettiğini, kamu görevlilerini katlettiğini, devletin tesislerini yakıp yıktığını, anasayada değişmez hükmün koruduğu değerlere saldırdığının hiç kimsenin itiraz etmediği bir gerçek olduğuna dikkat çeken Büyükataman, şöyle devam etti: "Bu örgüt mensuplarının cezasının müebbet hapis cezası olduğu ceza kanunlarında yer almaktadır.

Teröristlerin adeta ülkeyi baştan başa silahları ile adımlayarak sınırdışına çıkmasına seyirci kalmak suçtur. Bunlara dokunmayın diye talimat verenler Anayasal suç işlemişlerdir. Bunları yakalamayan, elini kolunu sallayarak çıkmasına izin veren kamu görevlileri de suç işlemektedir. Kamuoyu önünde açıkça cereyan eden süreçte anayasal suç işleyen, konusu suç olan emri uygulayan, suçluyu kayıran, görevini kötüye kullanan, kamu görevinin terki veya yapılmaması, kamu görevlisinin suçu bildirmemesi, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme, tutuklu, hükümlü veya suç delillerini bildirmeme, terör örgütüne yardım ve yataklık eden kamu görevlileri ve diğer şüpheliler hakkında kamu davası açılması için MHP adına ’tarihe not düşmek üzere’ suç duyurusunda bulunuyoruz."

14 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU.
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD HAFTALIK TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR.
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir