3 Haziran 2020, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Müşerref Akay doğum gününü sahnede kutladıDalaman 8. Kültür Turizm ve Sığla Festivali, renkli görüntüler başladı. Festivale konuk olan ünlü sanatçı Müşerref Akay, doğum gününü sahnede kutladı.

Dalaman 8. Kültür Turizm ve Sığla Festivali, Belediye Başkanı Sedat Yılmaz’ın Cumhuriyet meydanında Atatürk büstüne çelenk koyup, Saygı duruşu ve Okunan İstiklal Marşı’nın bitiminde ise,yaptığı açılış konuşmasından sonra; davul zurna eşliğinde kortej yürüyüşü ve dualarla açılan panayırla başladı.

8. Dalaman Kültür, Turizm ve Sığla Festivali’nin açılışına Kaymakamı Yılmaz Şimşek, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Ordu Vali Yardımcısı Salih Yüce Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, Jandarma Komutanı Halil Keskin, Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaş, Malatyalılar Derneği Başkanı ile diğer birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Sedat Yılmaz Festivallerin ilçe tanıtımında çok önemli bir rolü olduğunu anlatıp; “ Festivalimizin ilçemize, Ulusumuza hayırlı olmasını temenni ederim. Festivallerin yapılma maksadı; o beldenin kültürel, Turizm, sosyal, ekonomik alanlarını ulusa ve uluslararası arasında dünyaya tanıtarak turizmi tanıtarak beldeye gelir sağlamaktır. İşte bizimde buradaki amacımız; ulus ve uluslararası tanıtımı yaparak, dünya barışına katkı sağlamak, dünya turizm pastasından ilçemize bir şeyler kazandırmaktır. Festivalimizin hazırlanmasında tüm kurum ve kuruluşlara yaymaya çalıştık. Görkemli geçmesi için eliizden ne geliyorsa yapmaya uğraş verdik. Festivalimize kardeş şehirler davet edilmiş olup, festevalimizin hazırlanmasında destek veren başta Kaymakamımız Yılmaz Şimşek, İlçe tertip komitesini, İlçe Milli Eğitim Müdürüne, İlçe Emniyet Müdürüne ve Toplum Sağlığı Merkezi’ne İlçe Jandarma Komutanlığı’na, Tarım Açık İnfaz Kurum Müdürlüğü’ne ve tüm daire müdür arkadaşlarıma festivalin yapılması için tüm kurum temsilcilerine ve katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.”

Muğla milletvekili Mehmet Erdoğan’da festivallerin tanıtıma katkı sağladığı örneğin koyların büyük bölümünün Dalamana ait olduğunu ama yeterince bilinmediği anlattı. Daha sonra konuşmaların ardından ilçedeki Halk oyunları ekipleri eşliğinde kortej yürüyüşü başladı. Panayir alanına kadar devam eden yürüyüş sonunda festivalin panayırın açılışı yapılan dualar ile yapıldı.

AKAY’A DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

8. Dalaman Kültür, Turizm ve Sığla Festivali’nin gece bölümünde ise, Ses Sanatçısı Özlem Gezer ve Fatma Meşe konserinde Belediye Başkanı Sedat Yılmaz ve Eşi Ümran Yılmaz Sanatçıy ile sahnede oyun oynadı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Sahne alan Ünlü Sanatçı Müşerref Akay söylediği ilk şarkısından sonra, getirilen pasta ile doğum gününü sahnede kutladı. Sanatçı Müşürref Akay söylediği şarkılar ile Dalamanlılara güzel bir gece yaşattı.

05 Mayıs 2013
Etiket; Muğla, Dalaman, Festival Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Kısa film heyecanı
İzmir caz yapacak
İzmir'de indirimin festivali başlıyor
Şampiyona kutlama
Bornova kiraza doyacak
İzmir caza doyacak
Türkiye'yi İKSEV temsil ediyor
Saklı Kent'te Sel Altına Gizlendi
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir