7 Mayıs 2021, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Özel Ege Lisesi tatile huzurlu giriyorİzmir'in önde gelen eğitim kurumlarından Özel Ege Lisesi 2012-2013 öğretim yılını pek çok alanda kazandığı başarılarla geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyor. Okulun internet sitesinden yapılan duyuruda, dün sona eren öğretim yılında elde edilen başarılara dikkat çekildi.

 

Duyuruda şu bilgiler verildi:

''Yorucu ancak başarılarla dolu bir öğretim yılını daha geride bırakmaktayız. Geçtiğimiz Haziran ayından bu yana 2012-2013 öğretim yılı için yoğun bir şekilde çalışmış, birçok başarıya imza atmış olmanın iç huzuru içerisinde yaz tatilini karşılıyoruz. Bu maratonda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz pek çok başarı öyküsü var etmişlerdir. Her şeyden önce onları içtenlikle kutlarız. Ailelerimize de verdikleri destek için sonsuz teşekkür ederiz.

Fen bilimleri, matematik ve diğer sosyal alanlarda ülkemizin en önemli kurumlarının açtığı yarışmalara, sergilere, katılan öğrencilerimiz değerli sonuçlar elde etmiş, Özel Egeli olarak tüm zor işlerin altından yüz akıyla çıkmayı başarmışlardır. Öğrencilerimiz hazırladıkları projelerle dereceye girmekle kalmamış, özenli çalışmaları ve takdir edilen tavırlarıyla bulundukları ortamlarda fark yaratmayı bilmişlerdir.

Çeşitli üniversitelerin akademisyenleri ve öğretmenlerimizin rehberliğinde hazırlanan projelerle öğrencilerimiz sadece TÜBİTAK sergilerinde değil, çeşitli lise ve üniversitelerin düzenlediği sergi ve yarışmalarda da başarı sağlamışlardır. Okulumuz için proje üretmenin anlamı, bilimi seven ve anlayan, buluş yapma heyecanını yaşamış ve hayatı boyunca bu heyecanı kovalayacak yüksek profilli ve donanımlı bireyleri ülkenin geleceğine kazandırma yolunda atılmış emin adımlar demektir. Bu nedenle her çalışma, her başarı önemlidir.

Özel Ege Lisesi, öğrencilerinin sadece akademik alanda var olmalarını, sanatsal, kültürel ve sportif alanlara mesafeli kalmalarını istemez. Okulumuz, eğitim ve öğretimi bir bütün olarak kabul ederek öğrencilerinin sosyal, kültürel ve sportif alanda da ileriye gidebilmesini sağlayacak ortamları oluşturmaktan kendini sorumlu tutan bir yaklaşıma sahiptir. Çocuklarımızın sosyal donanımı, ilerleyen yıllardaki hayat başarılarının temelini oluşturacaktır.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da okul takımlarımız şehir şehir dolaşarak Türkiye genelinde yapılan sportif yarışmalarda Özel Ege’yi başarıyla temsil etmiş ve ülkenin en üstteki okul takımları arasına girmeyi başarmıştır.

Yabancı dilde tiyatro hazırlayan öğrencilerimiz, halk oyunları ekibimiz, seramik ve resim kulübü öğrencilerimiz, yurt dışında ülkemizi temsil eden Model Birleşmiş Milletler çalışmalarını yürüten komitelerimiz, dünyanın batısından doğusuna kadar ülkeleri ve kültürleri tanımaya çalışan, ülkemizi ve kültürümüzü tanıtan öğrencilerimizin başarıları ve girişimleri çok önemli. Çocuklarımızın, gençlerimizin kazandığı her başarı bizim için yukarıda da ifade ettiğimiz üzere geleceğe atılmış emin bir adımdır ve değerlidir. Bu nedenle tüm okul kamuoyunun bu konularda bilgi sahibi olmasını arzu etmekteyiz.''

http://www.egelisesi.k12.tr/

15 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir