Fernandes olayı büyüyor

Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes'in dayak attığı iddia edilen kadınların polisteki ifadesi ortaya çıktı.

Sabah'ın haberine göre;  mağdur oldukları iddia edilen G.Ö. (21) ve D.Ç. (23), Portekizli yıldızdan şikayetçi oldu.

G.Ö. polise verdiği ifadede 04.05.2013 tarihinde yaşananları şöyle anlattı:

"Reina'da Fernandes ile karşılaştık. Burada bir süre eğlendikten sonra Masquarade isimli eğlence mekanına gittik. Daha sonra alkollü olarak 04.00 sularında 4 kız, 5 erkek olarak Fulya'da Selenium Twinst'te bulunan bir yere geldik.

Fernandes'in ikamet ettiği yer olduğunu öğrendiiğimiz kata çıkmak istemedik. Arkadaşım D.Ç. ile birlikte gitmek için taksi çağırdık. Ancak Fernandes'in arkadaşlarından ikisi bizi ikna ederek onun bulunduğu kata çıkardı. Bu esnada Fernandes kız arkadaşıyla bir şeyler konuşuyordu. Muhtemelen Portekizce olduğu için anlayamadık.

Birden konuşmayı keserek önce beni itekledi ve tekmeyle vurmaya başladı. Yere düşünce de kafamı yere vurmaya başladı. Arkadaşları gelerek beni onun elinden kurtarmaya çalıştı. Daha sonra arkadaşım D.Ç. ile birlikte ikimizi dışarıya attılar.

Kapıda içeride bulunan çantalarımızı istedik ama uzun süre alamadık. Bina içinde bağırmaya başlayınca çantalarımızı dışarıya attılar. Fernandes'in arkadaşları da bizi apar topar asansöre bindirmek istedi. Bu esnada da Fernandes bize saldırmaya çalıştı. Arkadaşları onu güçlükle önledi. Hemen 155 Polis İmdat'ı aradık. Polisler olay mahaline gelerek bizi Beşiktaş Polis Merkezi'ne götürdü."

Fernandes ise kızları, kız arkadaşına ''o...'' dediği icçin kovduğunu herhangi bir fiziki müdahalesinin olmadığını dile getirerek, ''İddiaların hepsi iftira ve yalan, ben de onlardan şikayetçiyim'' dedi.

Manuel Fernandes, yaşananların ardından Cuma sabah saatlerinde Ümraniye'deki kulüp tesislerine gitti. Portekizli yıldızın ifadesine o an için başvurulmadı. Tecrübeli oyuncu aynı gün takımla birlikte Cumartesi günü oynayacakları maç için Eskişehir'e hareket etti. Fernandes'in ifadesini savcılığa vereceği belirtildi.