Şifa Üniversitesine bahar geldi

Şifa Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2. Bahar Şenlikleri oldukça renkli geçti.

İki gün süren Bahar Şenliği süresince kampüsün her alanı farklı bir etkinliğe sahne oldu. Öğrenciler yarışma, turnuva, konser ve gösterilerin yanı sıra geleneksel el sanatları ile ilgili atölye çalışmalarına da büyük ilgi gösterdi. Kimi tezgahın başına geçip çanak-çömlek yapmaya çalıştı, kimisi de cam ustasının hünerli ellerinde, camın nasıl şekilden şekile girdiğini izledi. Keçe işleme, kaligrafi ve ebru sanatları ile ilgili atölye çalışmaları da öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bahar Şenlikleri süresince düzenlenen masa tenisi, satranç ve plasystation turnuvaları, yemek yapma yarışması, münazara gibi alışık olduğumuz çekişmeli yarışmaların yanı sıra boyoz yeme yarışması gibi ilginç etkinlikler de gerçekleştirildi.

BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Öte yandan yıl boyunca hem derslerinde hem de sosyal etkinliklerde başarı gösteren öğrenciler de unutulmadı. Şenliklerin son günü düzenlenen ödül töreni ile bahar şenliği kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Törende ders ortalaması; 3,50’nin üzerinde olan öğrencilere Onur, 3,75’in üzerinde olanlara Yüksek Onur Belgesi verilirken, yıl boyunca sosyal etkinliklere aktif katılım gösteren öğrencilere de teşekkür belgesi verildi.

SELAM EKİBİ, FİLMİN ÇEKİM MACERASINI ANLATTI

2013 yılının en iddialı filmleri arasında gösterilen Selam filmimin başrol oyuncuları Yunus Emre Yıldırımer ile Hasan Nihat Sütçü de şenlikler kapsamında Şifa Üniversitesi’ne konuk oldular. Öğrencilerin sorularını cevaplandıran konuk oyuncular çekimleri Asya, Afrika ve Avrupa’da gerçekleştirilen “Selam” filminin, 3 kıtada ve 4 farklı ülkede çekilen ilk Türk filmi olduğunu söylediler. Dünyada kimsenin gitmek istemeyeceği, savaşların, açlığın ve fakirliğin yaşandığı ülkelere gözlerini kırpmadan giden fedakâr öğretmenleri anlatan Selam filminin çekimleri sırasında yaşadıkları ilginç anıları da öğrencilerle paylaşan oyuncular, söyleşinin sonrasında ise kendilerini canlı langırt sahasında buldular. Canlı langırt sahasında öğrencilerle top oynayan oyuncular, adeta öğrencilik yıllarına geri döndüler.

FİNALİ GRUP 84 YAPTI

İki gün boyunca rekabet, heyecan ve neşenin eksik olmadığı Şifa Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Grup 84’ün muhteşem sahne performansı ile son buldu. Ölürüm Hasretine şarkısı ile ilk çıkışını internetten yapan ancak aradan geçen zamanda yaptığı yer yeni şarkı ile gençlerin bir kez daha beğenisini kazanan Grup 84, 2.5 saat süren unutulmaz bir konserle şenliklere son noktayı koydu.