Bekir Bozdağ'ın saldırı açıklaması

Hatay Reyhanlı’daki patlamalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, saldırının Türkiye’nin huzurunu bozmak isteyen çevreler tarafından yapıldığını söyledi. İzmir’deki temasları sırasında ziyaret ettiği AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Bekir Bozdağ, “Şu anda İçişleri, Adalet bakanlarımız ve Başbakan yardımcımız Beşir Atalay olay yerine gitmek üzere, belki yoldalar. Güvenlik güçlerimiz, istihbaratımız, herkes olayın üzerinde. Olayı gerçekleştirenleri tespit etmek ve yakalamak için her türlü çalışmayı gayreti, çabayı gösteriyor. İnşallah kısa sürede bir netice elde ederler. Ama bu olayın arkasında kimler var, nedir ne değildir bunlarla ilgili çalışmalar bittikten sonra daha sağlıklı bir değerlendirme yapacağız” dedi.

OLAYLAR HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ

Olayda hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara da şifa dileklerini ileten Bekir Bozdağ, “ Hatay Reyhanlı’da meydana gelen olaylar hepimizi derinden üzdü. İzmirlilerin ve Türkiye’deki tüm insanların bu olaydan dolayı bu vesileyle bu olayda hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’dan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralananlara acil şifalar diliyorum” diye konuştu. Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunu kaydeden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, konunun üzerinde durulduğunu, her ihtimalin değerlendirildiğini, saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa sürede tespiti için yoğun bir çalışma gösterildiğini söyledi.

GELDİĞİMİZ NOKTADAN RAHATSIZ OLAN ÇEVRELER HER ZAMAN OLACAK

Bozdağ, şunları söyledi:

“Tabiî ki Türkiye büyük bir devlet. Büyük bir ülke, yakaladığı iyi havayı devam ettirecektir. Geldiğimiz noktadan rahatsız olan çevreler her zaman olacaktır. Bundan sonra da olacaktır. Ama Türkiye her türlü olumsuzluğun üstesinden gelecek güce ve kuvvete sahiptir. Bu saldırı nedeniyle aramıza fitne, fesat sokmak isteyenler olabilir. Ben buradan bir kez daha tüm insanlarımızı sağduyuya davet ediyorum. Devletlerine, hükümetlerine güvenmelerine davet ediyorum. Bu olay üzerinde hassasiyetle ve ciddiyetle durulmaktadır. Gereken neyse her şey eksiksiz yapılmaktadır. Konunun üzerinde duruluyor. Her ihtimal değerlendiriliyor. Değerlendirmeler ve araştırmalar sonunda daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ama bir şeyi ifade etmekte fayda var, Türkiye’mizin geldiği noktadan rahatsız olanlar var. Türkiye’mizin olumlu seyreden ikliminden rahatsız olanlar var. Bunlar her dönem oldu, bugün de olacaktır, yarın da olacaktır. Ama biz bunlara rağmen Türkiye’mizi daha ileri noktalara taşımak için gayret edeceğiz.”