Oran: AKP paramparça

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Umut Oran, iktidar partisinin parçalandığını 1 yıldır her gittiği yerde anlattığını ifade ederek, "AKP paramparça, AKP tuz buz olmuş durumda, artık 'Kral çıplak' diyorum" dedi.

Umut Oran, Karaman'da partilileriyle bir araya geldi. Partililerine seslenen ve iktidar partisinin parçalandığını 1 yıldır her gittiği yerde anlattığını ifade eden Oran, şunları söyledi:

"AKP paramparça, AKP tuz buz olmuş durumda, artık 'Kral çıplak' diyorum. Son dönemlerdeki gelişmelere baktığınız zaman Başbakan'ın, sayın Cumhurbaşkanı ile arası açık. Kim Çankaya’da kalacak? Kim Çankaya’ya çıkacak? Kim Başkan olacak? Böyle bir kavga var. Gül’ün adamları, Tayyip’in adamları, şu anda kavga içerisindeler. Daha evvel 'Yetmez ama evet' diyen, iki kere 'Evet' diyen bir takım cemaatlerin, bunların hocalarının son açıklamalarına bakın.

Demişler ki 'Sen otur oturduğun yerde. Çankaya’ya falan çıkma.' Öyle bir talimat vermişler. Ağzını açıp konuşamadı Recep Tayyip Erdoğan."

'AK PARTİ'DE 50 MİLLETVEKİLİ KAYNIYOR'

Abdullah Öcalan ile yapılan gizli görüşmelerden, pazarlıklardan AK Parti'li bazı milletvekillerinin de rahatsız olduğunu öne süren Oran, "Ülkenin geleceği, bekası için değil de, kendi başkanlığının pazarlığından rahatsız olan milletvekilleri var. AKP’de yurtsever insanlar var. Milliyetçi insanlar var. AKP bundan 10 sene evvel yoktu ki. Onların tabanında MHP’den de var, Demokrat Parti'den, ANAP'tan da var. Onlar da rahatsız. Bu adamın kontrolsüz gücünden, bu adamın diktatörlüğünden onlar da rahatsız. Dolayısı ile AKP’de de bir çatlama var. En az 50 AKP'li milletvekili şu anda kaynıyor, fokurduyor. Üçüncü dönemi bitecek olan bakanlar, milletvekilleri var. Kurucu tayfa, kurucu takımın asıl oyuncuları şimdi saha kenarında" diye konuştu.

Oran, "Daha önce 'BDP ile görüşmem' diyen Başbakan şimdi BDP ile ne yapıyor? Hükümet ortaklığı yapıyor" dedi.