Linçe doğru götürülüyorum

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, "Şampiyon olan Galatasaraylı futbolcuları akıttıkları terden ve başarılarından dolayı kutluyorum" dedi.

Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman, ilk olarak şunları söyledi;

"Beni yine hedefe koydular. Belli bir kesim tarafından linçe doğru götürülüyorum. Şampiyon olan Galatasaraylı futbolcuları akıttıkları terden ve başarılarından dolayı kutluyorum. Kutlamaları kendi sahalarında yapsalardı daha centilmence olurdu. Centilmenlik hep bizden bekleniyor ama böylesi daha iyi olabilirdi."

Galatasaray'ın uzun yıllardır Saracoğlu'nda kazanamaması hakkında görüşleri sorulan Kocaman, "Bununla ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Sezon başında da Süper Kupa'ya da bu gözle baktım. Arkasından Spartak Moskova maçı vardı. Açıkçası hiç umurumda değildi. Galatasaray maçını oynamak ayrı bir şey yanlış anlaşılmasın ama aklımda Spartak Moskova maçı vardı. Bu derbide de amacımız rakibimizi yenip Şampiyonlar Ligi'ne gitmekti" diye konuştu.

Volkan Demirel'in kırmızı kartı hakkında da konuşan Aykut hoca, "Volkan'ın hareketiyle ilgili, bu konuyu onaylamam mümkün değil. Volkan da bunun farkında. Maç gergindi. Bunu anlayabiliyorum. Rakip adına da gergindi. Bu denli oyuncuların kendini kontrol etmesi gerekiyor. Ceza alacak ama erteleme başvurunda bulunup bulunmamak hakkında düşünmek gerekiyor. Ertelemeden faydalanır mıyız, faydalanmaz mıyız bakacağız. Kırmızı kart gördükten sonra cezası ertelensin. Biz de bir girişimde bulunuruz. Belki hiç başvuruda da bulunulmaya bilinir" şeklinde konuştu.

Soyunma odasında çekilen sevinç fotoğraflarını da değerlendiren Kocaman, "Biz soyunma odasında Şampiyonlar Ligi'ni kutladık. Futbol tartışıp düşünürken unuttuk, milletimizin başı sağolsun. Bir daha böyle olaylar yaşanmasın. Başta annem olmak üzere tüm annelerin ellerinden öpüyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Aykut Kocaman, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ise, "Mutlaka kazanmamız gerekiyordu, kazandık. Bütün oyuncuları kalitenin de üzerine çıkan yürekli oyunlarından dolayı tebrik ediyorum. Galatasaray maçı; Fenerbahçeli her futbolcunun şartlar ne olursa olsun kendisini fiziksel ruhsal açıdan hazırlayacağı bir maç oluyor. Arka arkaya bu kadar efor sarf ettikten sonra bu enerjiyi tekrar ortaya çıkarabilmek hakikaten çok istemekle olacak bir şeydi. Tekrar tekrar tebrik ediyorum futbolcuları" dedi.

Yaşanan olaylarla ilgili soru üzerine ise Aykut Kocaman, "Maçta yaşananlar ne geçmişi, ne bugünü, ne yarını olan olaylar. Türk Telekom'dakilere yakın şekilde olaylar oldu. Orada olanlar konuşulmuyor ama Fenerbahçe bu konuda ablukada. Galatasaraylıların çok garipsediğini sanmıyorum, garipsememesi lazım" cevabını verdi.

Hasan Ali Kaldırım ise UEFA Avrupa Ligi'nde Benfica'ya yenildikleri maçtan sonra morallerinin bozulduğunu anlatarak, "Sezonu iyi kapatmak için derbi maç iyi bir şanstı. Bunu iyi değerlendirdik" dedi.

Maça iyi başladıklarını kaydeden Hasan Ali, şöyle konuştu: Rakibimizi oynatmamaya çalıştık, bunu da başardık. Kötü bir pozisyonda hakem penaltı çaldı. 1-0'dan sonra moralimizi bozmadık ve 2 güzel gol bulduk. Biraz daha farklı olabilirdi. İkinci yarı biraz oyundan düştük ve skoru tutmaya çalıştık. Sonuçta güzel bir derbi oldu. Kırmızı kartlar ve gergin anlar da yaşandı. Kazandığımız için mutluyuz. Galibiyeti taraftarımıza armağan ediyoruz." Hasan Ali Kaldırım, maçtan sonra iki takımın da sevinmesiyle ilgili soru üzerine, "Onlar şampiyon oldu. Burada kaybettikleri için sevinmek istediler. Biz de taraftarlarımızla galibiyeti kutladık. Bunlar normaldir" şeklinde konuştu.