Baza altında kalan çocuk öldü

İstanbul Büyükçekmece’de yatak bazasının altında kalan 11 yaşındaki çocuk, hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre olay, Ulus Mahallesi’nde dün akşam meydana geldi. Öğle saatlerinde okuldan çıkarak eve gelen 11 yaşındaki Umut Bekli, anne-babasının yatak odasındaki bazadan bir şey almak için odaya girdi.

Bazayı açmaya çalışan Umut, yatakla baza arasına sıkıştı. Boynu kırılan Umut, olay yerinde hayatını kaybetti. Akşam saatlerinde eve gelen Baba Hasan Bekli, Umut’u merak ederek odalara bakınca korkunç manzara ile karşılaştı.

Umut’un cansız bedenini bazanın altında bulan baba, ambulansa ve polise haber verdi. Olay yerine sağlık görevlileri minik Umut’in hayatını kaybettiğini belirledi. Umut Bekli’nin cesedi, savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Umut Bekli’nin aile yakını olan Kazım Elekçioğlu, "Bazayı açmaya çalışmış. O esnada baza boynuna düşüyor elleri dışarıda kalmak suretiyle. Orada bir süre mücadele ediyor ancak boğularak hayatını kaybediyor. Akşam saat 7’de babası gelince o fark ediyor" ifadelerini kullandı.

Hayatını kaybeden Umut Bekli’nin Tepecik Ulus İlköğretim Okulu 5. sınıfta okuduğu, öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sevilen bir öğrenci olduğu ifade edildi. Umut’un okuldan arkadaşı olan Ferhat Akay, "Umutla beraber çalışmıştık. Beraber şişeyle top oynardık. İyi bir arkadaşımızdı" diye konuştu. Minik Umut’un cenazesi, Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemleri ardından helallik alınmak üzere son kez evine getirildi. Umut’un cenazesinin evin önüne getirildiği sırada yakınları sinir krizleri geçirdi. Bu arada Umut’u son bir kez görebilmek için okul arkadaşları da evin önüne geldi.

Edilen duanın ardından Umut Bekli’nin cenazesi toprağa verlimek üzere memleketi Samsun’un Salıpazarı ilçesine gönderildi.