Bu yıl dantelli gelinlikler moda

 Türkiye’nin ilk gelinlik, damatlık, abiye giyim ihtisas fuarı olan IF Wedding Fashion sektörün kalbinin attığı şehir İzmir’de gerçekleştiriliyor. Bu yılın en yeni gelinlik, damatlık, abiye modası İzmir’de görücüye çıktı. 7 Şubat Cumartesi günü sona erecek Fuara, 174 firma katılıyor.

 Anneanne gipürleri sandıktan çıkıyor

 Gelinlikte vazgeçilmeyen dantel bu yıl zirve yaparken, özellikle dantel üzeri gipürler çok moda olacak. Şeffaf kumaşlar organze, şifon ve ipekler ise çok popüler.  Gelinlikte yurt içinde beyaz, kırık beyaz ve kum beji tercih edilse de uluslararası katılımcıların sadece beyaz ve fildişi değil, uçuk pastel renkler de kullandıkları görülüyor. Abiye modellerinde ise pastel renkler, kirli sarı, elektrik mavisi, gri ve pas rengi revaçta. Gelinlikte prenses modeller, abiyede balık formlar dikkat çekiyor. Abiyede hafif, dökümlü kumaşlar tercih edilirken, vücuda oturan ve sırt dekoltesi olan modeller ön planda. Damatlık modellerinde siyah yine vazgeçilmez olacak. Avrupa, Arap ülkeleri kadar abartılı modeller olmasa da biraz daha gösterişli, ışıltılı modelleri tercih etme yönünde.

 Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir ile yurt dışından ABD, Lübnan ve İtalya’dan katılımcıların yer aldığı Fuar, sadece profesyonel ziyaretçiye açık olarak düzenleniyor.

 IF Wedding Fashion İzmir – 9. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde fuarcılık sektörünün öncü kuruluşu İZFAŞ tarafından düzenleniyor.

 T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla organize edilen fuar, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) destekleriyle gerçekleştiriliyor.

 IF Wedding Fashion İzmir 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ