Hamile kadın bombalandı yalanı!

Terör örgütü IŞİD'in geçen sene Kobani'ye yaptığı saldırıda, ölenlerin çekilen fotoğrafları "Türk Silahları Kuvvetleri Kandil'de hamile kadını bombaladı" yalanıyla servis ediliyor.

Türk jetlerinin Kuzey Irak'ta sivillerin yaşadığı bir köyü vurduğu yönündeki iddiaları yalanlayan Genelkurmay, "Vurulan hedefin bir köy olmayıp bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin barınma alanıydı" şeklinde bir açıklama yaptı. "

Açıklamada şu bilgiler yer aldı: 

1. Bazı basın yayın organlarında Irak Kuzeyine icra edilen hava harekâtı esnasında bir köyün bombalandığı ve sivil şahıslardan ölen ve yaralananların bulunduğu iddiası yer almıştır.

2. Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığımız bir açıklama yapmıştır.

3. Irak Kuzeyindeki ve yurt içindeki Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere ait hedefler, çok titiz ve detaylı bir çalışma sonucunda, görüntülü verilere dayalı olarak teyit edilmiş şekilde, ehil personel tarafından belirlenmektedir.

4. Basında yer alan iddia yeniden değerlendirilmiş, vurulan hedefin bir köy olmayıp Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin barınma alanı olduğu, bombanın tesir alanı içinde ve yakınında sivil yerleşim alanı bulunmadığı belirlenmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."