Altınordu, Avrupa'ya açılıyor

ALTINORDU, Mesut Özil, Yıldıray Baştürk, Hamit Altıntop, Halil Altıntop, Nuri Şahin ve İlkay Gündoğan gibi gurbetçi yıldızların yetiştiği Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nde, Fırtınaspor e.V. ile 20 bin metrekarelik alana ortak futbol üssü kuruyor.

Herne Belediyesi’nin, şu anda gurbetçi oyuncuların forma giydiği Fırtınaspor e.V’nin kullandığı tesise, nizami çim saha yapması ve kullanım hakkını Alman Kulübü ile Altınordu’ya devretmesi planlanıyor. Altınordu ise öncelikli olarak bu tesisin yanına bir kamp merkezi kurarak işin startını verecek.

Tesis, Almanya’daki gurbetçi oyuncular için futbol okulu, İzmir’den turnuvalara giden Altınordu takımları için kamp ve Fırtınaspor e.V.’nin antrenman yeri olacak.

Tesisin, Altınordu’nun Almanya’daki yapılanmasının merkezi olacağını vurgulayan Başkan Seyit Mehmet Özkan, çok önemli bir girişim yaptıklarının altını çizdi. Herne Belediyesi’nin de İzmir’e gelerek Altınordu’nun çocuklar için yaptığı çalışmaları inceleyip son kararını vereceğini belirten Özkan, “Herne, Hollanda sınırına sadece 100 kilometre mesafede, Bochum ve Dortmund gibi futbol kentlerine çok yakın. Bölge çevresinde 15 profesyonel takım ve binlerce gurbetçi futbolcu bulunuyor. Her açıdan çok stratejik bir ortaklık olacak” dedi.

Fırtınaspor e.V. Başkanı Önder Altan ile Almanya’da buluşup tesis bölgesini de gören Özkan, “Fırtınaspor, genç takımlar kategorisinde 13 ayrı yaş grubunda mücadele eden önemli bir kulüp. Önder Altan Bey ile uzun süredir temas halindeyiz. Bu tesis, hem kendi ekiplerimizin yurt dışı turnuvaları için bir hazırlık merkezi hem de Altınordu’nun Londra’dan sonraki futbol okulları açılımının temeli olacak. Gençlerimiz, bu tesis sayesinde Almanya’da çok daha fazla sayıda turnuvaya katılma imkanı bularak gelişimlerini hızlandıracak” diye konuştu.