Kadın otomobil hırsızı kaçamadı

Turaç TOP/ (DHA)- İzmir’de, suç ortağı S.Ö’yle birlikte kapısını zorlayarak girdikleri evdeki, kontak anahtarını aldıkları son model lüks cipi çalıp kaçan M.E, Afyonkarahisar’da güçlükle yakalandı. Kullandığı ciple barikatı aşıp polis memurlarının da üzerine süren, kovalamacının ardından gözaltına alınan M.E. ile S.Ö., adliyeye sevkedildi.

Önceki gün saat 05.00 sıralarında, Bornova İlçesi’nde oturan ayakkabıcı A.H.Ç.’nin uyuduğu sırada evinin kapısını zorlayıp içeri giren M.E. (28) ve S.Ö. (20), pantalon cebindeki, evin önünde park halinde duran 35 EA 6556 plakalı lüks cipin kontak anahtarını aldı. Sesleri duyunca uyanıp hırsızlık yapıldığını farkeden A.H.Ç., hemen polise başvurdu. Harekete geçen polis, araç takip sistemi sayesinde cipin Ankara’ya doğru ilerlediğini saptadı. Yol boyunca önlem alan polis, Afyonkarahisar girişinde, M.E.’nin kullandığı cipi durdurmak için barikat kurdu. Barikatı görünce duran M.E., kapıları kilitleyip polis memurlarının yanına yaklaştığı sırada tekrar ciple hareket etti.

CİPİ TERKETTİ, KAÇAMADI

Aracı polis memurlarının üzerine süren M.E., biraz daha ilerledikten sonra S.Ö.’yle birlikte cipi yol kenarında bırakıp yaya olarak kaçmak istedi. Kovalamaca sonucu, poliste suç kaydı bulunan M.E. ile S.Ö., güçlükle yakalandı. Gözaltına alınan ve ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyen M.E. ile S.Ö., işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi.