İzmir'de Ulusal 19 Mayıs Yol Koşusu

- 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı 4 günlük bir programla kutlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda "Ulusal 19 Mayıs Yol Koşusu" düzenledi.

Toplam 133 sporcunun katıldığı ve 6 kategoride gerçekleştirilen yol koşusu Güzelyalı İskele- Konak İskele arsındaki 500 metrelik mesafede yapıldı. Yarışmanın startını veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Prof. Dr. Adnan Oğuz Akyarlı, yarışmaya katılan her yaştan atleti tebrik ederek, 19 Mayıs coşkusuna ortak oldukları için kutladı. Veteran Erkekler’de Murat Kaya birinci, Ahmet Bayram ikinci, Mahsuni Demir üçüncü oldu. Veteran Bayanlar’da Lütfiye Kaya birinciliği alırken Suetlana Shepeleva ikinci, Asu Gültekin üçüncülüğü elde etti.

Büyük Bayanlar kategorisinde sırasıyla Fatma Hacıköylü, Nursel Yıldız, Yasemin Can ilk üçü paylaştı. Büyük Erkekler’de Alper Demir birinci, Levent Ateş ikinci ve Samet Türker üçüncü oldu. Genç Bayanlar’da Fadime Sarı birinci olurken, ikinciliği Derya Kaya, üçüncülüğü ise Damla Gündüz elde etti. Genç Erkekler’de ise ilk üçü sırasıyla Salih Yalçındağ, Ersin Ateş ve Veysi Ağırman aldı. Yarışmada dereceye girenlere kupalarını ve ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Prof. Dr. Adnan Oğuz Akyarlı, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Hilmiye Çarıkçı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ganime Nalbantoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Genel Sekreteri Kerem Ünal verdi.