Kanırtmanın neresi terbiyesizlik?

Fenerbahçeli Gökhan Gönül, Galatasaraylı Burak Yılmaz'ın ''2011'in şampiyon Trabzonspor'' biçimindeki sözlerine karşılık verdiği ''O sezon kanırta kanırta şampiyon olduk'' cevabına açıklık getirdi. Açıklamalarına söylemediği sözlerin ilave edildiğini savunan Gökhan Gönül, şöyle devam etti:

“Dün oynadığımız maç ile birlikte 63. maçı geride bıraktık. Fenerbahçe ve Türk Futbolu için bir rekor... Sezona başlarken koyduğumuz tüm hedeflerimize, her türlü olumsuz durumlara rağmen başarıya ulaşmak için çaba gösterdik. Gelinen noktada Türkiye Kupası Finali oynayacak, tarihimizde ilk defa UEFA Avrupa Ligi’nde YARI FİNAL oynayan bir Fenerbahçe bırakıyoruz. Gönül isterdi ki; mücadele ettiğimiz 3 kulvarda da taraftarlarımızın yüzünü güldürelim. Ancak tüm gücümüzle sonuna kadar mücadele ettik. Sezonu Türkiye Kupası ile kapatmak en büyük isteğimiz. Taraftarlarımızın yüzünü güldürmek için tüm enerjimizle Türkiye Kupası Finali’ne hazırlanacağız.

Sonuç ne olursa olsun hocamıza verdigimiz sözü tuttuğumuza inanıyorum. Tüm takım arkadaşlarım ve hocalarım ile gurur duyuyorum. Fenerbahçe’nin önü açık... Başarı yakındır. Dün gece yaptığım açıklamalara gelince de.... Kanırtmak; sonuna kadar zorlamak anlamı taşır. Bu kelimenin neresinde bir terbiyesizlik var? Biz o sene çıktığımız her maçı son saniyeye kadar savaşarak kazandık. Ayrıca tekrar söylüyorum; Galatasaray veya başka bir kulübün, o sene ligi kaçıncı sırada bitirdiğiyle alakalı da yorum yapmadım. Türk Spor Basını, ısrarla konuyu çarpıtmakta ve yalan haber yapmakta ısrarcı davranmaktadır. Maç sonrasında yaptığım açıklamalar ortadayken, söylemediğim cümleleri söylemişim gibi gazetelerine taşıyan gazetecileri anlamakta zorlanıyorum. Yapmadığım açıklamaları, yapmışım gibi bugün gazetelere yansıtanların amacı nedir? Yalan haber yapmakta ki bu ısrarın nedeni nedir? Tüm bu çirkinliklerin sebebini anlayamıyorum, yalan haber yapmaktan vazgeçin. Şiddete yönlendiren yayınlar kimseye zarardan başka fayda getirmez. Saygılarımla.”