Acı kader İsmihan'ı bırakmadı

Ramazan ÇETİN/DHA-

Babası cinayet suçlamasıyla cezaevinde bulunan, annesi tarafından terk edilen minik İsmihan, sulama kanalında kayboldu.

Denizli’nin Sarayköy İlçesi Tosunlar Beldesi’ndeki ormanlık alanda yakınlarıyla piknik yaparken su kanalına düşerek kaybolan 4 yaşındaki İsmihan Karakuş’un bulunması için arama kurtarma ekipleri çalışma başlattı. 

Tosunlar Beldesi’ndeki ormanlık alanda yakınlarıyla piknik yapan İsmihan Karakuş, saat 12.00 sıralarında ortadan kayboldu. En son su kanalının yanında oynayan küçük İsmihan’ın terliğini suda gören yakınları, jandarmaya haber verdi. Sevk edilen jandarma ekipleri, kanalda küçük kızı aradı. Ancak, bulamadı. Belde halkı da aramalara katıldı. Fakat talihsiz İsmihan’a bir türlü ulaşılamadı.

DALGIÇLAR ARAMA YAPTI

Olay yerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Aramla Kurtarma ile Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün Arama Kurtarma ekipleri geldi. Arama kurtarma birimlerinde görevli dalgıçlar, yaklaşık 6 metre genişliğindeki ve zaman zaman derinliği 3 metreyi bulan su kanalına girdi. Minik İsmihan’ın, kanalda bir yere takılmış olabileceği düşüncesiyle dalgıçlar, kanalın içinde yürüyerek arama yaptı. Su kanalındaki akıntının yavaşlaması için Yenicekent Beldesi’ndeki kapaklar kapatıldı. Suyun akış hızı yaklaşık 3 saat sonra yavaşladı.

Jandarma ekipleri de kanalın çevresindeki arazide talihsiz kızı aradı. Dalgıçlar ise yaklaşık 5 kilometre boyunca yürüyerek İsmihan’ı bulmaya çalıştı.

-ACI KADER-

Babası Selim Karakuş'un, 1.5 yıl önce adam öldürmek suçundan hapis cezası aldığı ve Zonguldak’taki cezaevine konulduğu, ardından annesi Bahar Karakuş'un da İsmihan’ı terk ettiği belirtildi. Yakınları tarafından bakılan İsmihan’ın bulunması için arama çalışmaları sürüyor.

UMUTSUZCA BEKLEDİLER

Arama çalışmaları sırasında minik İsmihan’ın yakınları ise su kanalı yanında umutsuzca bekledi. Halen bulunamayan İsmihan’ın akıntıya kapılıp, su kanalının birleştiği Küçük Menderes Nehri’ne sürüklenerek, ardından da Buharkent İlçesi’ndeki regülatör kapaklarına takılmış olabileceği ifade edildi.