İzmir Üniversitesinde şenlik var

İzmir Üniversitesi Bahar Şenliği’nin ilk gününe konuk olan İzmirli sanatçı Volkan Severcan, öğrenciler ile bol bol sohbet etti, birlikte şarkı söyledi. Rektör Erciyeş ile bir araya gelen sanatçı, Sinema Televizyon Bölümüne destek sözü verdi.

Masa tenisinden bisikletli akrobasiye, karaokeden kelime oyunu scrabble’a, öğrencilerin final sınavları öncesi streslerini atmaları, yılın yorgunluğunu unutmaları için düzenlenen İzmir Üniversitesi Bahar Şenliği neşe ile başladı.

Ege Park AVM’de düzenlenen şenliğe konuk olan Çocuklar Duymasın’ın Tuna’sı Volkan Severcan, öğrencilerle bol bol sohbet etti, birlikte şarkı söyledi.

 

Rektör Prof. Dr. Kayhan Erciyeş’i de ziyaret eden Volkan Severcan, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin açılması nedeni ile Erciyeş’i tebrik etti.

Yılda çekilen 250 dizi ile sadece İstanbul’un dünya çapında bir televizyon sektörüne sahip olduğunu vurgulayan Severcan, şunları söyledi:

“Eğitim vermeyi çok seviyorum ve mümkün olduğu kadar eğitmenliği sürdürüyorum. Bu konuda İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne de atölye çalışmaları ve seminerler ile destek vermek isterim. Pek çok okulda Sinema Televizyon Bölümü var ancak önemli olan teorik eğitim alınırken saha ile bağlantıya geçilmesi. İzmir Üniversitesi öğrencilerinin İstanbul’da, gerçek setlerde staj görmeleri için elimden gelen desteği vereceğim.”

Seslendirme konusunda Türkiye’deki tek Disney Supervisor olan Volkan Severcan, gelecek günlerde sanatçı arkadaşları ile birlikte sektörü değerlendirecekleri bir panelde yeniden İzmir Üniversitesi’ne konuk olma sözü verdi. İzmir Üniversitesi Dünya Dansları Topluluğu, Halk Dansları Topluluğu ve Pusula Sanat Akademinin birbirinden güzel dans gösterileri ile renklenen şenliğin ilk günü, İzmir Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunu, O Ses Türkiye yarışması finalistlerinden Zeynep Topçugürlerin sahne performansı ile sona erdi. İzmir Üniversitesi Bahar Şenliğinin ikinci gününe yeni ve eski şarkıları ile gençlerin gözdesi Atiye konuk olacak.