Babaya son görev

Taylan YILDIRIM/ İZMİR (DHA)- Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı’nda görev yaptığı sırada kaçırılan ve 18 gün sonra cesedi bulunan uzman çavuş Alpay Maral, memleketi İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde görev yaptığı sırada yaklaşık 1.5 ay önce Van’a tayini çıkan 33 yaşındaki Uzman Çavuş Alpay Maral, 8 Mayıs tarihinde birliğinden evine döndüğü sırada kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kaçırılmıştı. En son arkadaşlarına otomobil alacağını söylediği öğrenilen Maral’ın, ilk olarak kaybolduktan 5 gün sonra Edremit ilçesi yakınlarında cep telefonu bulundu. Kaybolduktan 18 gün sonra da, cesedi, Gevaş ilçesi Kapan mevkiindeki göl kıyısında piknikçiler tarafından bulundu. Tabancayla 6 kurşun sıkılarak öldürüldüğü belirlenen bir çocuk babası Alpay Maral’in cenazesi, otopsinin ardından memleketi İzmir’e gönderildi.

OĞLU TÖREN MANGASIYLA YÜRÜDÜ

İzmir Asker Hastanesi morgundan alınan Uzman Çavuş Alpay Maral’ın cenazesi, Balçova ilçesindeki Uğur Cami’ne götürüldü. Burada silah arkadaşlarının başında saygı nöbeti tuttuğu Maral için, öğle vakti cenaze namazı kılındı. Annesi Şebnem Maral ve diğer yakınlarıyla cenaze törenine katılan 9 yaşındaki Baran Maral, babasının tabutu tören mangası tarafından taşındığı sırada önce esas duruşta yürüyerek onu son yolculuğuna uğurladı. Urla Zeytinalan’da toprağa verilen uzman çavuş yakınları, katil ya da katillerin biran önce bulunmasını istediklerini söyledi.