Karşıyaka'da Zeren'e sürpriz telefon

Karşıyaka Spor Kulübü'nde 6 Hazirandaki genel kurul öncesi kongre kazanı kaynamaya devam ediyor. Düne kadar Bülent Zeren'e ''başkan ol'' dediği bildirilen Onursal Başkan Selçuk Yaşar'ın ''adaylara eşit mesafedeyim'' açıklamasının ardından, Bülent Zeren'den de açıklama geldi.

Zeren, sitem dolu üslupla son 1 haftalık süreci ve dün yaşanan ilginç diyalogları anlattı.

İşte Zeren'in açıklaması:

''Karşıyaka Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu’na sayılı günler kala 23 Mayıs günü Sayın Selçuk Yaşar, diz problemi nedeniyle yaptığı ziyaret sırasında kulüple ilgilenmemi istemiş, kendisinin de kulüp hesaplarının incelenmesi konusunda talimat verdiğini belirtmişti.

Sonraki süreçte çalışmalarımı sürdürmekte ve kulübün mali durumunu büyük bir titizlikle analiz etmekteydim. Bunun sebebi de KSK gibi bir kulübün başkanlığının oldu bittiye getirilemeyecek kadar ciddi bir görev olmasıydı.

Tüm bu analiz sürecinden sonra 29 Mayıs Çarşamba günü Sayın Özer Kırca tarafıma telefon ederek Sayın Selçuk Yaşar adına konuştuğunu söyleyip başkanlığım sürecinde kulübün düzlüğe çıkması amacıyla maddi ve manevi her türlü desteği vereceklerini beyan etmiştir.

Sayın Kırca, maddi anlamda gerekli rakamları da tarafıma bildirmiştir. Bunun ardından Sayın Kırca, derhal çalışmaya başlamamı söyleyip, medyaya da açıklamanın bir an önce yapılması gerektiğini ifade etmiştir. Hatta, yönetim kuruluna almak istediğim isimlerden ikna edemediğim kişiler olursa, Sayın Selçuk Yaşar’ın da ikna konusunda bizzat yardımcı olacağını tarafıma iletmiştir.

Ben de kendisine göreve hazır olduğumu ve çalışmaya başlayacağımı belirttim. Bu telefon konuşmasının yaklaşık 1,5 saat sonrasında, hazırlıklarımı yapıp gerekli duyurulara başladığım sırada Sayın Özer Kırca’dan ikinci bir telefon gelmiştir.

Bu telefon konuşmasında Sayın Kırca, Sayın Selçuk Yaşar’ın stat projesinin devamlılığını gözeterek mevcut yönetimin görevini sürdürmesi yönünde bir takım görüşler bildirdiğini ifade etmiştir. Camiamızın da şu an itibariyle farkında olduğu son gelişmeler de bu telefon görüşmesinden sonra açığa çıkmıştır. Bu ilginç gelişmeler göstermiştir ki; yüz yıllık Karşıyaka Spor Kulübü, kişilerin ve bu tip davranışların etkisiyle yıllarca yerinde saymış ve hak ettiği konuma ulaşamamıştır.

Unutulmamalıdır ki, Karşıyaka Spor Kulübü Türkiye’nin en önde gelen kulüpleri arasındadır ve dünyaya açılabilecek bir güce sahiptir. Karşıyaka Spor Kulübü’nü yönetecek unsur asla ilişkiler değildir. Bu kulübü yönetecek tek güç ilkelerdir. İlişkilerin, ilkelerin önüne geçtiği ortamlar kurumların iflasının en büyük nedenidir. İlkeli bir Karşıyaka için de değerli camiamızın gereken hassasiyeti göstereceğinden eminim. Konuyu kamuoyuna arz ederim.

Saygılarımla, Op. Dr. Bülent Zeren

Not: Bu arada medyada ve internet sitelerinde yayınlanan ve kaynağı belli olmayan isim listesinin gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Değerli medyamız zamanı geldiğinde aydınlatılacaktır.''