Bakan meydan okudu: Cesaretiniz varsa...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Uluslararası 11’inci Türkçe Olimpiyatları’nın etkinliğine katılmak için gittiği Edirne'de konuştu.

Partisinin İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya gelen Müezzinoğlu, ''Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemcilere, ‘Milleti tahrik etmek için yerinden sökülüp de bir başka yere dikilen ağacın hak ve hukukunu koruyorsun da milyonlarla ifade edilen oyun hakkını korumakta neredesin?’ diye seslendi. Müezzinoğlu, şunları dedi: “Sağduyulu kitle, hangi siyasi partiye oy verirse versin oyunun hakkını koruyan bir anlayışta durması lazım. Bugün sokağa dökülenler veya sokağa dökülenlere öncülük yapanlar asla piyasada meydanda olmadı. Ama gidin şimdi televizyon ekranlarında bakın, ya Atatürk’ten bahsederler, ya özgürlükten bahsederler yahut da birilerini diktatör diye suçlarlar. Diktatör kim? Bu ülkede ikide bir milli iradenin kafasına balyoz gibi inenler diktatör değil de sandıktan başka hiçbir yere sırtını dayamayan bir siyasi anlayış mı diktatör?”

Muhalefete erken seçim çağrısı da yapan Müezzinoğlu, “Bu milletimiz bize neyi layık görüyorsa biz ona teslimiz. Sandıktaki sonuca eyvallah, başımızın üstüne. O sandıktaki sonuca saygınız var ise çok değil 10 ay sonra sandık geliyor. Çok büyük cesaretiniz varsa erken seçim isteyin. Onu da mecliste değerlendirelim. Ama sandıkta başaramayacağını milleti tahrik ederek, milleti birbirine çakıştırarak sağlamaya çalışırsanız siz asla demokrat olmazsınız. Siz asla demokrasiden ve hukuktan yana olmazsınız” dedi. Müezzinoğlu son olarak, “Biz sandıktan başka teslim olacağımız bir makam yoktur. Sandık milletin sandığıdır, milletimiz ne derse başımızın üstünde yeri var” dedi.