Denizli'de yamaç paraşütü pisti açıldı

Denizli’nin Çameli ilçesinde yeni keşfedilen Yaylacık Dağı Yamaç Paraşütü Pist Alanı törenle açıldı. Açılışta Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası ön eleme uçuşları için Denizli’de bulunan paraşütçüler deneme atlayışları yaptı.

Türkiye’nin yanı sıra Rusya, İtalya, Cezayir, Güney Afrika, Makedonya, İran, Japonya, Almanya, Arnavutluk ve Kolombiya’dan gelen sporcular, 2140 metreden kendilerini boşluğa bırakırken, gökyüzünde birbirinden renkli görüntüler oluşturdu. Pistin açılış kurdelesini Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Memduh Hakbilen, Çameli Kaymakamı Serdar Demirhan, AK Parti İl Başkanı Avni Örki ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu birlikte kesti.

Vali Demir, her yıl 3 farklı kıta ve 5 değişik ülkede düzenlenen Yamaç Paraşütü Dünya Kupası’nın Denizli ayağını Honaz, Çökelez, Nikfer ve Pamukkale’de başarıyla gerçekleştirdiklerini, uçuş noktalarına Çameli Yaylacık Dağı’nın da eklendiğini belirterek, “Denizli ülkemizin en güzel illerinden biri. Bir tarafında kayak yapılırken, bir tarafında termal şifa kaynakları ile insanlar sağlık buluyor. Yamaç paraşütü için en iyi uçuş kombinasyonlarına sahip olduğu tespit edilen Yaylacık Dağı pistini kazanmamızda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.