Bodrum'da 1 haftada kaçak sayısı 100 oldu

Muğla'nın Bodrum İlçesi’nde, yasadışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na sürat teknesiyle geçmeye çalışan 12 Suriye uyruklu kaçak ile tekne kaptanı Türk yakalandı.

Bodrum'un İçmeler mevkiinde bugün saat 24.00 sıralarında devriye görevini yapan 1 No'lu Sahil Güvenlik botundaki askerler, 7 metrelik sürat teknesini fark etti. Teknenin Türk kaptanı 33 yaşındaki A.A., Sahil Güvenlik botunun yaklaşıktığını görünce, Suriyeli 12 kaçağı karaya bırakıp tekne ile kaçmaya başladı.

Kovalamacanın ardından Sahil Güvenlik botu ile sürat teknesi durduruldu ve A.A. gözaltına alındı. Bu arada, haber verilmesi üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri de Suriyeli kaçakları yakaladı. Bodrum Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen, aralarında bir de kadının bulunduğu kaçaklar, daha sonra Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bodrum Grup Amirliği'ne getirildi.

Tercüman aracılığıyla ifadesi alınan kaçakların, sınırdışı edilmeleri için Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürüleceği ifade edildi. Tekne kaptanı A.A. da işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek. Bodrum'da son bir haftada içinde yakalanan kaçak sayısının 100'e ulaştığı kaydedildi.