Oğulcan'ın karnesini babası aldı

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 11 Mayıs'ta meydana patlamalarda yaşamını yitiren 52 kişiden, Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Oğulcan Tuna'nın karnesini, babası Ahmet Tuna aldı. Reyhanlı Ticaret Meslek Lisesi'nde düzenlenen törende Okul Müdürü Necmettin Yumuşak, Oğulcan Tuna'nın karnesini babası Ahmet Tuna'ya verdi.

Törende konuşan Müdür Yumuşak, "Şehit çocuğumuzun karnesi, çok üzgünüz. Karnesini kendisine vermek isterdik. Mekanı cennet olsun. Başarılı ve çalışkan bir öğrenciydi. Kendisine verseydik daha mutlu olacaktık. Oğulcan Tuna başarılı bir öğrencimizdi. Okul birinciliği için bir kız arkadaşı ile yarış içerisindeydi. Ancak elim terör sonucu şehit oldu" dedi.

Yumuşak, Oğulcan'ın hep pilot olmayı hayal ettiğini ve kitap kurdu olduğunu da söyledi. Yumuşak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla okula Oğulcan'ın isminin verileceğini de sözlerine ekledi. Oğlunun karnesini alan Ahmet Tuna ise "Allah razı olsun. Benim oğlum zaten şehittir. Mekanı cennet olsun. Devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Çünkü şehit oğlumun adını bu okula verdiler. Ölümsüzleştirdiler, oğlumun bu okulda yaşamasından mutlu oldum. Tek isteğim çocuklarımızı üzmeyelim. Her ne olursa olsun çocuklarımız zayıfta getirse onlar bizim evlatlarımız. Onlara sahip çıkalım. Biz sahip çıktık ama maalesef bir terör sonucunda oğlumuzu kaybettik" diye konuştu. Törende Oğulcan'ın sınıf arkadaşları da gözyaşlarına boğuldu.