Ünal Aysal aklandı

  Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’a bilgi bazlı manipülasyon ve piyasa dolandırıcılığı suçlarını işlediği iddiası ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda takipsizlik kararı alındı.

  Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ünal Aysal ve diğer şirket yetkilileri aleyhine, bir kısım şikayetçi tarafından, 2011-2012 yıllarına ilişkin olarak, bilgi bazlı manipülasyon ve piyasa dolandırıcılığı suçlarının işlenmiş olduğu iddiası ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Yapılan bu suç duyurusu üzerine Savcılık, iddiaların tamamının incelenmesi için konuyu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanlığı’na intikal ettirmiştir.

  Şikayete konu iddiaların tümü SPK tarafından detaylı bir şekilde incelenmiş ve araştırılmış, Kurul sonuçta 08.05.2013 tarih ve 527 sayılı kararı ile suçun unsurlarının oluşmadığını, suça konu herhangi bir durumun olmadığını tespit ederek bu yönde karar vermiş ve verilen kararı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletmiştir.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da, 13.06.2013 tarihinde vermiş olduğu kararla; soruşturmaya konu iddialarla ilgili olarak kovuşturmaya geçilmesine gerek olmadığına karar (takipsizlik kararı) vermiştir.

  Bu karar ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ünal Aysal ile diğer şirket yetkililerimiz hakkında ki iddiaların tamamen mesnetsiz olduğu, haksız suç isnadından öteye gitmediği ortaya çıkmış, gerek SPK, gerekse de Savcılık tarafından yapılan, aylar süren inceleme neticesinde, sermaye piyasasındaki iş ve işlerimizin yasal olduğu hükme bağlanmıştır" denildi.