Demirören Genel Kurul’da konuştu

  TFF Başkanı Yıldırım Demiören, TFF Mali Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında, "Genel kurullar ortak yol haritası belirlenen yerdedir. Futbolun akil insanlarının düşünceleri tartışılıp karara bağlanır" dedi. Türkiye Futbol Federasyonu Mali Genel Kurulu bu gün Ankara’da gerçekleşti.

  298 delegeden 217 delegenin katılımı ile gerçekleşen genel kurula Galatasaray başkanı Ünal Aysal ile Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım’ın katılmazken, Beşiktaş’ın koltuğuna yeniden oturan Fikret Orman ile Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun yanı sıra diğer kulüp başkanları katıldı. Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal’ın divan başkanlığına seçildiği genel kurulda delegelere bilgilendirme konuşması yapan Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, "Genel kurullar ortak yol haritası belirlenen yerdedir. Futbolun akil insanlarının düşünceleri tartışılıp karara bağlanır. 6222 sayılı yasanın ’e’ bendi için çalışıyoruz.

  Kulüplerimizin gelir elde etmesi için yoğun çaba içerisindeyiz. E-bilet uygulamasının alt yapısını biz üstleniyoruz. Kulüplerimize tek bir masraf olmadan bu konuyu çözeceğiz. Eğitime önem,altyapıya ise yatırıma devam edeceğiz. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın Avrupa’da elde ettiği sonuçlar neticesinde ülke olarak 10. sıraya yükseldik. Dünya kupasına katılmamız zorlaştı ancak imkansız değil. Yarınlarımız bugünden iyi olacaktır. 2020 olimpiyat oyunlarına adayız neden Dünya Kupası’nı düzenlemeyelim" diye konuştu.