Denizli'ye Süper Lig yakışır

Denizlispor'un dün yapılan olağanüstü kongresinde başkanlığa yeniden seçilen Süleyman Urkay, "Denizli’ye 1'inci Lig yakışmıyor. Bu şehir Süper Lig’de olmalı" dedi.

Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki genel kurulda yaptığı konuşmada Denizli’nin Türk ekonomisindeki yerinİ vurgulayan Başkan Urkay, “Sanayi ve ekonomide ilk sekiz içinde olacaksınız, Süper Lig’de yer almayacaksınız. Burada bir çelişki var. Ancak yerel yönetim, Denizli halkı ve taraftarımızla el ele verip, bu tabloyu değiştireceğiz” mesajını verdi. Geçen sezon ligin başlamasına sayılı günler kala kulüp kayyuma gitmek üzereyken göreve geldiklerini ve gerek zamanın darlığı, gerekse ilk dönemin getirdiği acemilikle bazı hatalar yaptıklarını hatırlatan Başkan Urkay, şöyle devam etti:

"Transfere çok geç başladık ve bir takım yanlış tercihlerimiz oldu. Mali disiplini sağlayalım, dengeleri tutturalım, derken hedefi ıskaladık. Artık hata yapma lüksümüz kalmadı. Yönetime giren yeni arkadaşlarla daha da güçlendik. Bu sezon her şey çok daha farklı olacak." Bu arada kulüp tarihinde ilk kez birinci toplantıda çoğunluk sağlanırken seçime tek aday olarak giren Urkay 21 kişilik yönetimde 9 değişiklik yaptı. 633 üyeden 358’inin oy kullandığı kongrede eski yönetimden Veysel Gühan, Taner Atilla, Ömer Uzel, Uğur Bağbalıoğlu, Ali Sulayıcı, Serkan Başbuğ, İhsan Niyaz, Servet Özel ve Özkan Atik listede yer almadı.

Bu isimlerin yerine Halil Uzun, İsafettin Topalak, Hulusi Işık, Yasin Özpek, Mehmet Uz, Ferhat Pişkin, Ali Bozkır, Niyazi Çankal ve Murat Kayacanlı yönetime girdi.

ANNESİNİN ELİNİ ÖPTÜ

Denizlizpor’da ikinci kez başkanlığa getirilen Süleyman Urkay, ilk iş olarak annesinin elini öpüp, hayır duasını aldı. Oy sayımının bitmesinin ardından genel kurulu izleyen annesi Esma Urkay’ın yanına gidip elini öpen Süleyman Urkay, “Anne söz veriyorum; başarılı olacağız. Bu takımı şampiyon yapacağız. Yeter ki sen dualarını eksik etme” dedi.

Esma Urkay da, “Hepinize başarılar diliyorum. Allah utandırmasın” sözleriyle oğlunu kutladı.

BELEDİYE YÖNETİME GİRMEDİ

Denizlispor'da Süleyman Urkay’ın güven tazelediği genel kurulda göreve gelen yeni yönetimde belediye kanadından hiçbir ismin yer almaması dikkat çekti.

Meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcılarının girmediği yönetim şu isimlerden oluştu:

"Süleyman Urkay, Mustafa Üstek, Samet Tünay Gündüz, Halil Uzun, İsafettin Topalak, Hikmet Çelikkol, Salih Gürel, Hulusi Işık, Cahit Özdemir, Yasin Özpek, Turgay Yılmaz, Umut Yazıcı, Ferhat Pişkin, Ali Bozkır, Mehmet Erçelik, Fatih Urkay, Mehmet Uz, Niyazi Çankal, Kazım Çelik, Murat Kayacanlı, Ufuk Eren."