Gençlerin zekası Başbakan’ı mahvedecek

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Başbakan tankıyla topuyla, gazıyla, copuyla, mahkemesiyle, Silivrisiyle ve zindanıyla da gelse, hiç hikaye. Bunlar sökmeyecek. Gençler Başbakan’ı mahvedecek" dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanveli ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kendisiyle aynı soyadı taşıyan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi ziyaret etti.

  İnce burada, Gezi Parkı olayları hakkında değerlendirmede bulunarak, “Gençlerin zekası Başbakanı mahvedecek” dedi. “Başbakan tankıyla topuyla, gazıyla, copuyla mahkemesiyle özel yetkili mahkemesiyle, Silivrisiyle ve zindanıyla da gelse, hiç hikaye. Bunlar sökmeyecek. Bu gençlerin zekası karşısında diz çökecek” diyen Muharrem İnce, “Yani şunu anlamalı başbakan, zeka ve mizah yenecek. Onların deyimiyle konuşayım. Başbakanı Ti’ye alıyorlar. Dalga geçiyorlar, küçümsüyorlar. Başbakan onlara orantılı güç kullanmadı. Hiç olmazsa orantılı zeka kullansın” diye konuştu.

  Başbakanın Türkiye’yi ayrıştırdığını iddia eden İnce, sözlerini “Okullarımızı ayrıştırdı, dershanelerimiz ayrıştırdı, marketlerimizi ayrıştırdı, bankalarımızı ayrıştırdı, sigorta şirketlerimizi ayrıştırdı, gönüllerimizi ayrıştırdı başbakan. En sonunda da ölülerimizi ayrıştırdı. Reyhanlı’da ölen 53 sünni vatandaşımız öldü diyerek ayrıştırdı. Ne zamandan beri biz ölülerin alevi ya da sünni olduğuna bakar olduk. Aleviler bu toplumun bir gerçeğidir. Haksızlığa uğramış bir gerçeğidir”şeklinde sürdürdü.

“YOLCUDUR ABBAS, BAĞLASAN DURMAZ”

  Başbakanın Cumhurbaşkanlığı treninin kaçtığını gördüğü için hırçınlaştığını ve toplumu kamplara ayırdığını savunan Muharrem İnce, “Kendisi bu ülkeye cumhurbaşkanı olamayacağını biliyor. Bir çıkış yolu olarak toplumu alevi-sünni diye ayrıştırırsam, çoğunluk olan sünnilerin desteğini alarak cumhurbaşkanı olabilir miyim diyor. Olsa bile orada oturamaz. Toplumu kamplaştırarak, ayrıştırarak bir yerlere gelebilirsiniz, ama orada oturamazsınız.

  Süngüyle gelebilirsin, ama süngünün üzerinde oturarak iktidar olamazsın. Geçmişte bir apoletli Kenan Paşamız vardı, şimdi de şimdi de apoletsiz Recep Paşamız var. yolcudur Abbas bağlasan durmaz diyorum” dedi. Güzelbahçe Belediyesi’nin ‘Anı Defteri’ne duygu ve düşüncelerine yazan CHP Grup Başkanvekili İnce’ye, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Atatürk portresi armağan etti. CHP Grup Başkanvekili İnce, daha sonra CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığı’na geçti, burada ilçe başkanı Ednan Arslan ve partililerle sohbet etti. Bu arada partililer, İnce ile fotoğraf çektirebilmek için adeta yarıştı.