Bikinili kadın ortalığı karıştırdı

Taksim Meydanı'ndaki eylemlere yeni bir boyut geldi! Saat 17.30 sıralarında gelen Mine Dost metro çıkışında müzik dinleyerek bikinili dans etmeye başladı.

Bazı eylemciler Mine Dost'a alkışlarla destek verirken türbanlı bir kadın duruma tepki gösterdi. Kadın çevrede toplananlara seslenerek "Sizler de bu rezilliği seyrediyorsunuz değil mi? Bu modern ben gericiyim değil mi? Ben Atatürkçü değilim değil mi?" diye tepki göstermeye başladı. Mine Dost ise "Saygı. Ben insanım. Benim Allahım kalbimde" diye karşılık verdi. Çevrede bulunun vatandaşlar da araya girerek kadını uzaklaştırmaya çalışsa da başarılı olmadı.

Çevrede bulunan bir vatandaş "Sen Atatürkçü olamazsın" diye bağırınca emekli öğretmen başörtülü kadın çileden çıktı. "Ben senden yüz bin kere fazla Atatürkçüyüm" diye karşılık veren kadın "Hepimiz kardeşiz. Benim başım kapalıdır. Ben sana bir şey söylüyor muyum. Mahvettiniz bu ülkeyi. Dediğinizi dediniz. Dün burada hareketsiz duranı ben de evde alkışladım. Ama bu vatanı yıkmak dökmek insanlık mı?" diye bağırdı. Bu anlarda kısa süreli gerginlik yaşandı. Olay yerine gelen sivil polis ekipleri türbanlı kadını uzaklaştırdı. Anne ve babasının Türk, kendisinin Almanya doğumlu olduğunu ifade eden Mine Dost ise "İnsanları düşündürmek istedim. Özgürlük ve insanlık istiyorum" diye konuştu.