Denizde kaybolan liselinin cesedi bulundu

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde dört gün önce iki arkadaşıyla bindiği deniz bisikletinden iddiaya göre, şaka amacıyla suya atladığı ileri sürülen ve bütün aramalara rağmen bulunamayan 17 yaşındaki lise öğrencisi Ali Acar’ın cesedi, kıyıya vurdu.

Havran’a bağlı Hallaçlar Köyü’nde oturan Muzaffer Akpınar Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Ali Acar, 18 Haziran’da, arkadaşları 16 yaşındaki Aydın Çakıcı ve 17 yaşındaki Serkan Boduroğlu ile Edremit’in Akçay Beldesi’ne geldi. Burada deniz bisikleti kiralayan üç arkadaş, gezintiye çıktı. İddiaya göre, kıyıdan açıldıktan bir süre sonra arkadaşlarına şaka yapmak için denize atlayan, yüzme bilmediği ve zorunlu olmasına rağmen can yeleğini de takmadığı belirlenen Acar, bir süre sonra çırpındıktan sonra gözden kayboldu. Arkadaşları, sahile dönüp, durumu polise bildirdi.

Yardım istenen Sahil Güvenlik ekibiyle birlikte üç gün boyunca yapılan arama çalışmalarına rağmen gencin cesedi bulunamadı. Bugün saat 07.00 sıralarında Akçay, Sarıkız Meydanı’ndaki esnafın, kıyıdan 50 metre açıkta bir erkek cesedi gördüklerini bildirmeleri polisi harekete geçirdi. Olay yerine giden polis ekipleri, bir tekneyle sudan çıkardıkları cesedin, Ali Acar’a ait olduğunu belirledi.

Acar’ın bir tekneye alınıp, kıyıya çıkartılan cesedi savcının olay yerindeki incelemesinin ardından önce Edremit Devlet Hastanesi Morgu’na ardından da otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.