Milli tenisçi İpek 2'nci tura yükseldi

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda gençlerde mücadele eden milli tenisçi İpek Soylu, ilk turunda Avustralyalı Lizette Cabrera'yı 2-0 yenerek tur atladı.

Wimbledon 19 numaralı kortta oynanan ve 1 saat 10 dakika süren mücadelede milli sporcu İpek Soylu, Avustralyalı Lizette Cabrera'yı 6-3, 6-4 ile geçerek ikinci tura yükselmeyi başardı. Avusturalyalı rakibi karşında maça iyi başlayan Soylu, ilk setin sekizinci oyununda servis kırarak avantaj elde etti. 17 yaşındaki milli raket, 30 dakika süren ilk seti 6-4 aldı.

İkinci sette de üstünlüğünü koruyan Soylu, ikinci setin beşinci oyununda servis kırma şansını yakaladı. Karşılaşmanın sonuna kadar kontrolü kaybetmeyen milli raket, seti 6-4 alarak maçtan 2-0 galip ayrıldı. Soylu, maçı 18 basit hata ile tamamlarken rakibi, Cabrera 21 basit hata ile oynadı.

İpek ikinci turda Hong Kong'lu Katherine Ip ile oynayacak.

SOYLU'YU İZLEMEK İÇİN TÜRKİYE'DEN GELDİLER

Geçen sene Wimbledon'da üçüncü tura kadar çıkma başarısı gösteren İpek Soylu, karşılaşma sonunda kendini izleyen Türk vatandaşlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Soylu'nun karşılaşmasını izlemek için Türkiye'den gelen tenis severler milli sporcu ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

"ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM"

Maç sonunda DHA muhabiri Aynur Tattersall'ın sorularını yanıtlayan milli sporcu, iyi bir maç olduğunu ve geçen yıla göre daha tecrübeli olduğunu ifade ederek, "Geçen yıla göre beklentim daha fazla. Mental ve fiziksel olarak çok iyi olmalıyım. Bugün çok iyi başladım. Devamının gelmesi için elimden gelenin en iyisini yapacağım" dedi.