Sahte kocayla cinayet tuzağı kuran şebekenin lideri kaçamadı

  Aşk tuzağı kurdukları işadamı B.Z.B.’yi götürdükleri evde ortaya çıkan sahte kocanın sözde ihaneti öğrenmesiyle kadını öldürdüğü görüntüsüyle kandıran, ardından tehditle para isteyen şebekenin lideri S.Y., Balıkesir’in Marmara Adası’nda yakalandı.

   Daha önce 4 elemanı tutuklanan S.Y., İzmir'e getirildi. Yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda, Turgutlu’da mobilya ve inşaat işleri yapan 46 yaşındaki B.Z.B.’nin apartman komşularının tuzağına düştü. Planın ilk aşamasında, B.Z.B.’yi ilçedeki parka davet eden 37 yaşındaki Ş.K. ve şoförlük yapan 30 yaşındaki M.Ö., burada daha önceden ayarladıkları kadın arkadaşlarının yanlarına gelmesini sağladı. B.Z.B.’nin komşularının kadın arkadaşını beğendiğini söylemesi üzerine iki arkadaş, onunla bağlantı kurmasına yardım edebilecekleri vaadinde bulundu.

  Bir hafta sonra Ş.K. ve M.Ö., kadının görüşmeyi kabul ettiğini ve çağırdığını söyleyerek işadamını İzmir’e götürdü. Burada Ş.K., M.Ö., işadamı B.Z.B. ve kadın suç ortakları A.Ö., restorana giderek alkol alıp eğlendi. Gecenin sonunda planın ikinci aşamasında işadamı B.Z.B., A.Ö. tarafından evine götürüldü. İkili evde de eğlendiği sırada ise A.Ö.’nün sözde kocası gibi davranan başka bir suç ortağı H.Y. eve geldi. H.Y., kendisini aldattığı gerekçesiyle kızdığı A.Ö.’ye saldırıp döver gibi yaptı, ardından da elindeki bıçakla kadının karnına sarılı içinde ketçap bulunan poşeti patlattı.

CİNAYETLE KORKUTTULAR

   Yaşanları izlediği sırada şok yaşayan B.Z.B., H.Y.’nin kendisine uzattığı bıçağı da eline aldı. Bir süre sonra H.Y., işadamına bıçağı eliyle tuttuğu için artık cinayete ortak olduğunu, yakalanmaları halinde birlikte cezaevine gireceklerini ancak bunun olmaması için de kendisine 20 bin TL vermesini istedi. Üzerinde para olmadığını ancak bankaya gitmeleri durumunda verebileceğini söyleyen B.Z.B., H.Y.’nin bir anlık dalgınlığından yararlanarak kaçıp yakındaki karakola sığınıp yakadıklarını anlattı. Polisin araştırmasıyla şebekenin kurduğu tuzak ortaya çıktı. Operasyonla yakalanan H.Y., Ş.K., M.Ö. ve A.Ö., sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ADADA YAKALANDI

   Olayın planlayıcısı durumundaki S.Y. ise polislerce aranmaya başlandı. Yaklaşık bir ay süren takip sonrasında da S.Y.’nin Balıkesir’in Marmara Adası’nda saklandığı tespit edildi. Teknik takiple yerinin de belirlenmesiyle S.Y.’nin, çalıştığı mermerciye baskın yapıldı. Gözaltına alınan S.Y., İzmir’e getirildi. Burada mağdur işadamı B.Z.B. tarafından da teşhis edilen S.Y.’nin işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.