Holmen konuştu

    Fenerbahçe’nin İsveçli futbolcusu Samuel Holmen, sabah yapılan antrenmanın ardından FB TV’ye açıklamalarda bulundu.

“FENERBAHÇE’DE OLMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM”

   Fenerbahçe gibi büyük bir camiaya gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu vurgulayan Holmen, "Takım halinde güzel günler geçiriyoruz. Fenerbahçe’de olmak bambaşka bir duygu. Uzunca bir süre sözleşmemin tamamlanması için bekledim. İmzayı attıktan sonra da Fenerbahçeli oldum. Takım içindeki herkes beni en iyi şekilde karşıladı. Özetle her şeyin çok güzel gittiğini söylemek isterim" dedi.

“HOCAMIZIN SİSTEMİ TAKIMI BİR ARADA TUTMA ADINA ÇOK ÖNEMLİ”

   Teknik direktör Ersun Yanal’ın uyguladığı sistemin takımı bir arada tutma adına çok olumlu olduğuna belirten İsveçli futbolcu, "Ersun Hocanın sistemi gerçekten bizim kaynaşmamız ve kenetlenmemiz adına çok önemli. Eğlenceli antrenmanlar oluyor. Oyunlarda rekabet içinde birbirimizle yarışarak günü tamamlıyoruz. Bu sistemin takımı bir arada tuttuğunu söyleyebilirim. Bir yandan kondisyon ve dayanıklılık çalışırken, diğer yandan da takım olarak eğleniyoruz" ifade etti.

“REKABET HER ZAMAN İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR"

   Kaliteli oyunculardan kurulu bir takımda rekabetin vazgeçilmez olduğuna hatırlatan Holmen, "Rekabet çok önemlidir. Ben her zaman pozitif olarak bakıyorum. Takımımızda çok sayıda oyuncu, çok sayıda kaliteli isim var. Bu oyuncuların hem kadroya hem de ilk on bire girebilme adına ortaya koyacakları disiplin, çalışkanlık ve enerji Fenerbahçe için çok önemli. Bu nedenle rekabet bizim için çok önemli ve olumlu gelişme sağlayacaktır" diye konuştu.

  "TAKIMDAKİ HERKES EN İYİ ŞEKİLDE KARŞILADI”

   Takıma yeni gelen oyuncular içinse ilk günler her zaman zor olduğunu ama kendisinin hızlı bir şekilde atlattığını kaydeden Holmen, "Aynı takımda oynadığımız Webo var ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan da takım arkadaşıyız. Kendisi bana çok yardımcı oldu. O da Fenerbahçe gibi büyük bir takıma geldi ve alışma sürecini atlattı. Adaptasyon sürecinde bana çok yardımcı oldu. Ancak şunu söylememde fayda var, takımın en küçüğünden en büyüğüne kadar herkes; yemeklerde, antrenmanlarda beni ve takıma yeni katılan diğer oyuncuları çok güzel bir şekilde karşıladılar. En baştan bu yana moral verdiler. Bir Fenerbahçe futbolcusu olarak nasıl hareket edilmesi gerektiğinden tutun da her şeyi anlattılar" şeklinde konuştu.