Ergin Ataman iddialı konuştu

Galatasaray Liv Hospital Antrenörü Ergin Ataman, THY Euroleague kurasını değerlendirdi ve iddialı konuştu. Euroleague B Grubu’nda eşleştiği takımları ve kurayı değerlendiren Ergin Ataman, “Güzel bir kura, beklediğimiz bir kura. Euroleague’de her takım çok güçlü. Kuranın şeklini incelediğimiz zaman; kendi ülkesinin takımlarıyla eşleşmemesi üzerine kurulduğundan, iyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum. Galatasaray Liv Hospital’ın öncelikli hedefi gruptan çıkmak ama diğer bir hedefimiz de ilk iki takım arasında Top 16’ya kalmak olacak” dedi.

“3 TAKIMINDA TOP 16’YA ÇIKMA ŞANSINI YÜKSEK GÖRÜYORUM”

Euroleague’e Türkiye’den katılan diğer takımlar için de değerlendirmede bulunan ve D Grubu’nun birbirinden kuvvetli takımlardan oluştuğunu vurgulayan Ataman, “Keza Fenerbahçe Ülker’in grubundaki ilk iki takım Euroleague’in favori takımları ancak diğer torbalardan gelenler nispeten kağıt üzerinde zayıf olduklarını düşünüyorum. Aynı durum Anadolu Efes için de geçerli. Kadro ve kulüp tecrübesi açısından iyi bir gruba düştüler. 3 takımın da Top 16’ya çıkma şansını yüksek görüyorum” şeklinde konuştu.

“2 YA DA 3 OYUNCU TRANSFERİMİZ OLACAK”

Yeni sezon çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan ve takımın çalışmalarının devam ettiğini belirten Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, “Şu an transfer sezonu yaşanıyor. İskeletimiz zaten geçen yılki şampiyon kadro olacak. Bunun üzerine iki ya da üç oyuncu ilavemiz olacak. İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ve Şube Koordinatörü Murat Özyer ile birlikte yoğun bir çalışma yapıyoruz. Teknik kadro olarak biz oyuncuları inceliyor ve alternatif isimler üzerinde duruyoruz. Arroyo’nun menajeri ile görüşmeler sürüyor. Sanırım birkaç gün içerisinde netleşir” diye konuştu. Galatasaray’ın kamp programıyla ilgili de konuşan Ergin Ataman: “Yeni sezon hazırlıkları Ağustos ayının üçüncü haftası başlayacak. İstanbul’da kısa bir dönem geçireceğiz. Daha sonra İtalya’da, dağ kampı, sonra da üst düzey takımların katılacağı turnuvalar ile 15-16 maçlık bir hazırlık periyodu geçireceğiz. Daha sonra, Türkiye Ligi ve Euroleague için başlangıcı yapacağız” açıklamalarında bulundu.