Denizde kalp krizi geçiren adam öldü

İzmir'den, Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne arkadaşını ziyaret etmek için gelen 65 yaşındaki Müsteşar Sanı, plajda denize girerken fenalaşıp hayatını kaybetti. Sanı'nın kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

Olay, Gümüşlük Beldesi Çayıraltı Plajı’nda bugün saat 16.00 sıralarında meydana geldi. İzmir’deki bir firmadan emekli makine mühendisi Müsteşar Sanı, ziyaret için sabah saatlerinde aynı firmadan emekli Bodrum’daki arkadaşı Halil Kırık’ın yanına geldi.

İlerleyen saatlerde iki arkadaş denize girmek üzere Çayıraltı Plajı’na geldi. Birkaç adım atan Müsteşar Sanı, bir anda fenalaşıp düştü. Plajdakiler, Sanı'yı sudan çıkarttı. Bu sırada plajda bulunan bir sağlık görevlisi, Sanı’ya ilk müdahaleyi yaptı. Olayı öğrenen Gümüşlük Belediye Başkanı DP’li Mehmet Tire de sahile geldi. Çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen sağlık görevlilerinin de müdahelede bulunduğu Sanı hayatını kaybetti.

İncelemede, Müsteşar Sanı’nın kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi. Sanı’nın cansız bedeni Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı