Bu levhaya dikkat

   İzmir Torbalı’da, hemzemin geçide yaklaşılırken bir yavaşlama levhasının bulunmadığını fark eden bir kişi, geçit uyarı levhasının altına ‘Yavaş Git’ yazısı yapıştırdı. Türk insanı dünya üzerinde pratik fikirleri ve bunların ilginç uygulamaları ile hafızalarda yer edinmiş durumda.

   Özellikle internet siteleri ve sosyal paylaşım sitelerinde fenomen hale gelen bu fotoğrafların tamamı ince bir zekanın ürünü. Bu ilginç uygulamaları hemen hemen yer yerde görmek mümkün. Bu uygulamalar genellikle insanların işlerini kolaylaştırmak için ya da onları tehlikeden koruma amaçlı yapılmış basit uygulamalar olabiliyor. Tüm ülke genelinde olduğu gibi böyle uygulamaları Torbalı’da da görmek mümkün.

   Bunun en net örneği Torbalı Mahallesinde bulunan bir trafik levhasında objektiflere takıldı. Torbalı tren istasyonundan yeni hemzemin geçide ilerlendiğinde görülebilecek 100 metre ileride hemzemin geçit var ibareli levhanın altına bir vatandaş tarafından yerleştirilen bir uyarı oldukça dikkat çekiyor. Hemzemin geçide yaklaşılırken hiçbir yavaşlama levhasının bulunmadığını fark eden bir vatandaş, hemzemin geçit uyarı levhasının altına ‘Yavaş Git’ levhası yapıştırdı. Vatandaşın bu tavrını çevredekilerin olumlu karşıladığı görüldü.