İmzaya geldi

   Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay, oyuncunun bugün Bolu kampına katılmasını beklediklerini söyledi. Bolu’nun Gerede ilçesinde bulunan Greenpark Otel’de yeni sezon öncesi kampa giren Spor Toto Süper Lig’in yeni takımlarından Çaykur Rizespor, günde çift antrenman yaparak çalışmalarını sürdürüyor.

   İstedikleri transferlerin teker teker yapıldığını söyleyen Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Sparta Praglı forvet oyuncusu Kweuke transferini yönetimimiz bitirdi. Oyuncunun bugün aramıza katılmasını bekliyoruz. 15 oyuncu transferi planlamıştık. Bunun uzun sürmesi normal. Yönetimde burada var gücüyle çalışıyor. Transferin ligin başlamasına yakın bitmesi şart. İnanıyorum ki yönetimimiz transferleri ona kadar bitirecektir. Yerli oyuncu bulamıyoruz. Onun için bir yabancı stoper bir yabancı sağ ve sol kanat oyuncusu birde sol bek düşünüyoruz. En acil birde yerli kaleci bulmamız gerekiyor. Bir yabancı hakkımızı kale için kullandık.

   Diğerlerini oyunda kullanmak istiyoruz. İstediğimiz alamadığımız oyuncular oldu. Biz istemediğimiz bir oyuncuyu almayız. Öyle olsa transferi üç günde de bitirebilirdik. Bu yüzdende transfer uzun sürdü. Önümüzde ki günlerde transferin bir an önce bitirilmesini bekliyoruz” diye konuştu.

"KAMPTA GÖRMEK İSTİYORUZ"

   Hakkında yönetimle sorun yaşadığı ve takımı bırakacağı gibi haberlerin yapıldığını belirten Çalımbay, “Transferde geç kalındığı zaman, istediğimiz oyuncular alınamadığı zaman ister istemez üzülüyoruz ama bu yönetimle kavga dövüş yapıyoruz anlamına gelmez. İnşallah bir an önce istediğimiz futbolcuları kadromuzda görürüz. Onlarda bunun için gayret içindeler. Hepimizin isteği futbolcuları yurtdışındaki kampta görmek. Lige hazır başlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

KWEUKE İSTANBUL’DA

   Öte yandan transfer komitesi başkanı Koray Deniz, 25 yaşındaki Kamerun’lu yıldızın transferini bitirmek için gittiği Prag’dan Kweuke ile birlikte dün akşam saatlerinde İstanbul’a geldi. Leonard Kweuke bugün sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından kendisini Çaykur Rizespor’lu yapan sözleşmeye imza atması bekleniyor.