Roberto Carlos: Yapamayacağım şeyin sözünü vermem

Sivasspor Teknik direktörü Roberto Carlos, Sivasspor'da akşam yapılacak idman ile tamamlanacak olan ilk kampı programını değerlendirdi. Carlos, "Yapamayacağım hiç bir şeyin sözünü vermem. Ben Sivasspor'u bu sezonu ilk 3'te bitirmesi içim mümkün olan ve olmayan her şeyi yapacağım." dedi.

Spor Toto Süper Lig'in iddialı ekiplerinden Sivasspor yeni sezon hazırlıklarının ilk etabını bu gün akşam yapacağı idman ile tamamlayacak. Takımın ilk etap çalışmalarından son derece memnun olduğunu belirten Roberto Carlos, DHA'ya değerlendirmelerde bulundu. Yapamayacağı hiç bir şeyin sözünü kesinlikle vermeyeceğini belirten Roberto Carlos, şöyle konuştu:

"Sivas'ta yaptığımız ilk kamp beni son derece mutlu etti. Yurt dışında uzun bir kamp süresi geçireceğimiz için bugün akşamdan itibaren futbolculara aileleri ile vakit geçirsinler kafalarını toplasınlar diye 2.5 gün izin vereceğim. Daha sonra yurt dışını kampa gideceğiz. Kamp dönüşü her şeyin tam anlamı ile hazır olacağına yürekten inanıyorum. Şu an her şey mükemmel. Sadece maçlar başladığında herkesin oynamayı ve kazanmayı istemesi gerekiyor. Kamp süreçleri biraz uzun, bazen sıkılabiliyor futbolcuları. Ama onun haricinde her şey mükemmel gidiyor. Bu da beni çok mutlu ediyor."

'HOLLANDA KAMPINDA 4 HAZIRLIK MAÇI OYNAYACAĞIZ'

İkinci etap kampı için Hollandaya gidecek Sivasspor'un burada 4 hazırlık karşılaşması yapacağını söyleyen teknik direktör Roberto Carlos, şöyle devam etti:

"Hazırlık maçları bizim için çok önem taşıyor. Hollanda da yapacağımız kamp programı belli. 18 günde 4 tane hazırlık maçımız olacak. 2 farklı ülkeden 2 birinci lig takımı ve yine iki farklı ülkeden 2 tanede 2'inci lig takımı ile oynayacağız. Muhtemelen birinci kamp döneminde bizlerle beraber olan futbolcuların tamamı Hollanda'daki kampa katılacaklar. Kamp sonunda bir durum değerlendirmesi yapacağım." diye konuştu. Hedef ve düşüncesinde sadece başarı olduğunu söyleyen Carlos, "İyi bir takım kurmak için camia olarak var gücümüz ile çalışıyoruz. Bunun içinde iyi bir takım oluşturma peşindeyiz. Hollanda kampında iki yeni isim daha bizlere katılacak."

'SİVASSPOR BU YIL AVRUPA'YA GİDECEK'

Kaybetmeye hiç bir zaman tahammülü olmadığını ve kitabında her zaman başarı yazdığını belirten Carlos, şunları söyledi: "Bizim iddialarımız gerçekten boş iddialar değil. İnsanlar sezon içinde bunu kendileri de görecekler. Sivasspor bu sezon sonunda Avrupa'ya gidecek. Avrupa'ya gitmenin haricinde Türkiye liginde başarılara imza atacak. Ben bir şey söylediğim zaman o sözümün arkasında dururum. Yapamayacağım hiç bir şeyin sözünü vermem. Ben Sivasspor'u bu sezonu ilk 3'te bitirmesi içim mümkün olan ve olmayan her şeyi yapacağım."

'SİVAS'A KOŞARAK GELDİM'

Sivasspor'a gelirken her hangi olumsuz bir düşünce yaşamadığını ve teklifi seve seve kabul ettiğini anlatan Roberto Carlos, şöyle dedi: "Sivas'tan teklif gelince kafamda herhangi bir şüphe veya olumsuz bir düşünce oluşmadı. Sivas'ta olmaktan dolayı çok mutluyum. Şehrimizin ve kulübümüzün bana verdiği imkanlar başarımı sağlayacak şekilde. Herkes bana çok iyi yaklaşıyor. O yüzden takımımızın kalitesini bende kendi deneyimlerimle birleştirip bu takımı çok iyi başarılara götüreceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Futbolcular şu anda yaptıkları çalışmalar ile Avrupa'ya gitmeyi başarabileceklerinin farkındalar. Bunu görmek de beni çok mutlu ediyor."