Altınordu'dan görkemli başlangıç

Seyit Mehmet Özkan'ın başa geçmesiyle yeniden yapılandıktan sonra Üçüncü Lig'de vakit geçirmeden şampiyonluğa ulaşıp, İkinci Lig'de yerini alan Altınordu, daha büyük hedefler için yürüyor. Son 1 yılda baş döndürücü bir değişim içine giren İzmir'in tarihi kulübü, Türk futbolunda adına yakışır noktalara gelme yolunda ciddi ve kararlı adımlarla yürürken, 2013-2014 sezonu hazırlıkların da görkemli bir giriş yaptı.

2. Lig Kırmızı Grup’ta üst sıralar için mücadele edecek olan Altınordu 2013-2014 sezonun startını verirken, Kuşadası'ndaki kamp merkezinde  buluşan ekibi, Başkan Seyit Mehmet Özkan, İbrahim Görücüoğlu, Zafer Bilgetay ve Murat Dizdar’dan oluşan şirket yönetim kurulu ile Başkan Salih Mertan, Samim Süloş, Kemal Çürüksu ve Erdoğan Özyıldırım’ın katılımıyla dernek yönetimi karşıladı.

Yöneticiler yeni sezonda futbolculara başarılar dilerken, Altınordu Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı Seyit Mehmet Özkan, oyuncularla kısa bir toplantı yaparak “Altınordu markasını doğru yapılanmayla hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz” dedi.

Toplantı sonrası baştan aşağı yenilenen Selçuk Tesisleri’ne geçen futbol takımı, kurban kesiminin ardından ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Çalışmayı derneğin eski yöneticileri, kırmızı-lacivertli camianın sembol isimleri ve İzmir’den gelen taraftarlar da izlerken, basın mensuplarına verilen hatıra fotoğrafı sırasında Milli amigo Yaşar Tunçses (Sarı Yaşar) tüm takıma “Bir baba hindi” tezahüratı yaptırdı.

GÜMÜŞORDU'DAN 3 OYUNCU

Yeni sezon çalışmasına Üniversite Milli Takımı ile Rusya'da bulunan oyuncular Sinan Osmanoğlu ile Gökhan Yılmaz katılmadı. Altıordu'nun yetiştirici takımı z Gümüşordu'dan Murat İrişli, Çağlar Söğüncü ve Berkan İstanbul, geçen sezon gösterdikleri performans nedeniyle Altınordu kadrosuyla ilk çalışmasına çıktı.

Bu arada kırmızı-lacivertli ekibin takım kaptanlıklarını Coşkun Yılmaz ile Murat Cömert’in yapacağı açıklanırken, Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu, “Genç, dinamik ve başarıyı hedefleyen bir ekip kurduklarını belirterek, “Altınordu, geçen sezon olduğu gibi yine kendi yıldızlarını yaratacak sistemde hareket edecektir. Lige kadar çok iyi çalışıp, Altınordu adından sıkça söz ettireceğiz” ifadesini kullandı.