Basmazsanız namertsiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sabah 06.00’da belediyeleri basıyorlar. Sanırlar ki biz geri adım atacağız. Basmazsanız namertsiniz. Biz asla yılmayız” dedi.

Muğla Belediyesi tarafından İller Bankası tarafından 16 milyon TL’ye ihalesi yapılan, 2009 Ekim ayında inşaatı başlayan ve 2012 yılının sonlarında tamamlanan Atık Su arıtma Tesisi’nin açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı.

Açılışa Genel Başkan Yardımcısı Baskın Oran, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İzmir, Aydın ve Muğla ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

Kılıçdaroğlu, Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışında CHP’li belediyelere yapılan yolsuzluk operasyonlarını eleştirirken, “Seçim öncesi ‘Aman ha CHP’ye oy vermeyin yoksa hizmet gelmez’ diyerek insanları kandırdılar. Sen kimin parası ile sen hizmet veriyorsun. Vatandaşın parasıyla. Şantaja ne gerek var. O şantajın CHP’lilere sökmez. Bunu çok iyi bil Recep Tayyip Erdoğan. Sanıyor ki babasının parasını harcayacak. Bu milletin parasını harcıyorsun. Harcamak değil çarçur ediyorsun. Gırtlağına kadar yolsuzluğa gömülmüş bir iktidar var. Hesap sormak isteyen, kul hakkı yedikleri için hesap sormak isteyen tek siyasal parti var, o da halkın partisi CHP’dir. Sabahın köründe bizim belediye başkanlarımızı gözaltına alırlar. Sabah saat 6’da 7’de evlerine baskın yaparlar. Sanırlar ki bizler geri adım atacağız. Basmazsanız namertsiniz. Biz asla yılmayız” dedi.

İSTANBUL ELEŞTİRİSİ

Kılıçdaroğlu, imar konusunda Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün “Biz de tıraşlama yok. 5 kat imar izni veriyoruz” sözlerine, “Bizim hesap veremeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Belediye başkanlarımız da halka hesap vermeyi namuslu görev kabul ederler. Biz siyasetçinin halka hesap verenini kabul ederiz. Belediye başkanımız imar konusunda ‘Bizde tıraşlama yok’ dedi. Başbakan milleti tıraşlıyor. Neymiş efendim. İstanbul’u 25 yıldır yönetiyorlar. Yeşil alan bırakmadılar. Sıra geldi mezarlıklara. İstanbul’un silüetini, tarihi Sultan Ahmet Camii’nin silüetini perişan ettiler. Tarihe saygıları, inanca saygıları yok bunların. Sultan Ahmet Camii’nin arkasında o rant yapılar kimin? Efendim Recep Bey demiş ki, ‘Silüeti bozuyor, bunu tıraşlayın’ Müteahhit tıraşlamamış. O da müteahhide küsmüş” dedi.