1 Mart 2021, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Sağlık-Sen’den greve tepki  Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bazı sendika ve konfederasyonların Taksim olaylarını bahane ederek iş bırakmasının hizmet etmekle yükümlü oldukları millete karşı bir ihanet olduğunu belirtti.

  Sağlık-Sen üyelerinin milletin hizmetinde olacağını kaydeden Memiş, diğer iş bırakma kararı alan sendika üyelerinin de aklı selimle hareket edeceğine inandığını ifade etti. Metin Memiş, Taksim ve Gezi Parkı’nın boşaltılması sonrası eylemcilere destek olmak için bazı sendikaların aldıkları iş bırakma kararına yönelik yazılı bir açıklama yaptı. Emniyet güçlerinin illegal şekilde işgal ve eylem yapan marjinal grupları dağıtmasına karşılık bazı işçi-memur sendika ve konfederasyonlarının bu gruplara destek olmak için iş bırakma kararının millete karşı bir ihanet olduğunu belirten Memiş, “İş bırakma kararı, uğrunda mücadele edilen demokratik bir talep değil, illegal bir direnişe çağrıdır.

  Milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik, demokrasinin ve milli iradenin güçlenmesine yönelik hiçbir eylemde göremediğimiz örgütlerle işbirliği yaparak iş bırakan sendikalara karşın, bütün üyelerimiz milletinin hizmetinde olacaktır. İş bırakma kararı alan sendikaların sağduyulu, milletini ve ülkesini seven üyelerinin de halka hizmetten geri kalmayacağına olan inancımız tamdır. İş bırakan sendikalara tavsiyemiz ise, milletin sendikası olmalarıdır” ifadelerini kullandı.

  Sağlık-Sen olarak temel insan hak ve özgürlükleri, kamu görevlilerinin kazanımlarından yana taraf olduklarını, başındaki örtüsünden dolayı okula alınmayan kızların yanında olduklarını belirten Memiş, “Darbe mağduru milletimizin, kamu görevlilerinin yanında olduk. 28 Şubat’ta, 27 Nisan’da milli iradeden yana taraf olduk ve bu yönde mücadele ettik” dedi. İstanbul Gezi Parkı’nda ağaç bahanesiyle başlayan eylemlerin demokrasiye, milli birlik ve beraberliği tehdit eder noktaya ulaşmasıyla eylemlerin amacından çıktığını belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, kalabalıkların içindeki masum eylemci vatandaşların sağduyu ile hareket ederek sokaktan çekilmelerini istediklerini hatırlattı.

  Kamu ve özel araçları yakarak, kaldırımları sökerek, vatandaşların tamamının ortak kullanım alanlarını işgal ederek hak aranmayacağını dile getiren Memiş, Sağlık-Sen üyelerinin milletin hizmetinde olacağını vurguladı. Sendika ve sivil toplum örgütlerinin öncelikli olarak kuruldukları amaca uygun hizmet etmeleri gerektiğini ifade eden Memiş, daha sonra da misyon ve vizyonları doğrultusunda ülkesi ve milleti için çalışması gerektiğini kaydetti.

  Sağlık-Sen ve bağlı oldukları Memur-Sen’in değerler sendikacılığı yapmak üzere yola çıktığını belirten Memiş, üyelerinin hak ve menfaatlerini koruyup yeni kazanımlar elde ederken milletin kazanımlarından yana sorumluluk almaktan kaçınmadıklarını ifade etti. Vatandaşlara da sağduyu ve sükunet çağrısında bulunan Memiş, toplumun bütün kesimlerini sokağa çekmek isteyecek provokatörlere fırsat verilmemesi gerektiğini dile getirdi.

17 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
BANKACILIK SEKTÖRÜNDEKİ MOBBİNG ANKETİ SONUÇLARI ŞAŞIRTTI
Uzmanından Çin Tarçını uyarısı
BANKACILIK SEKTÖRÜ VE MOBBİNG ANKETİ
Ağız kokusunu önlemenin kolayı var
Gıda zehirlenmelerine karşı basit tedbirler
Sporu abartmayın
24 saatte sarımsak
İzmirli hemşirenin başarısı
Ergenlik boyu kısa bırakmaz
Sağlık görevlisine saldırı
Benim devletim çok büyük
Aşırı sıcak kalp ritmini bozuyor
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Korku normal doğuma engel
Rastgele gözlük almayın
Bunamanın 9 sebebi
Ruj sahnesi kızdırdı
Tümör konseyleri öncü oldu
En son psikiyatrist duyuyor
Hastalıkların kökü kazınacak
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir