20 Ekim 2019, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Sahte DJ afişine 1'er yıl hapisDJ'lik yapan ve 'Eva' takma ismini kullanan Hatice Başak'ın adını kullanıp, 'Üstsüz DJ Eva' afişini bastırıp, Edremit'te bir gece kulübünde sahneye başka birini çıkardıkları idida edilen 3 kişiden 2'si 1'er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hatice Başak, ceza davasının sonuçlanmasının ardından, 30 bin lira tazminat davası da açacağını, kazanacağı tazminat parasını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını belirtti. Davaya konu olay 2009 yılında Edremit'in Akçay Beldesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre beldede 'İstanbul Clup'un sahibi Ali Nihat Topçu, barın açılışını DJ ile yaptırmak istedi. Topçu, telefonla irtibat kurduğu Engin Söker, Gökhan Tiyanşan ve Efe Yeşiltepe'den yardım istedi. 3 kişi, Hatice Başak'ın 'Üstsüz DJ Eva' fotoğrafı bulunan afişi bastırıp, Ali Nihat Topçu'ya gönderdi. Afişler beldede asıldı. Geceye de Hatice Başak yerine ona benzeyen Ayşegül isimli DJ sahneye çıkartıldı. Topçu, iyi performans alamadığı sahte DJ Eva'yı sahneden indirdi. Hatice Başak, avukatı Mustafa Tekin, aracılığıyla, kendisinin haberi yokken onun adını ve resmini kullanıp başka birisini sahneye çıkarttığı iddiasıyla Engin Söker, Gökhan Tiyanşan ve Efe Yeşiltepe'yi Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe verip şikayet etti.

Edremit 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'dolandırıcılık, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak' suçundan Engin Söker, Gökhan Tiyanşan ve Efe Yeşiltepe hakkında 2011 yılında dava açıldı. Duruşmada ifade veren sanıklar üzerilerine atılı suçlamaları kabul etmedi. Sanık Engin Söker, fotoğrafçılık ve grafik çizim işleri yaptığını söyledi, "Ali Nihat Topçu açılışta Dj istedi. Bu işi yapan Gökhan Tiyanşan'ı aradım. Kendisi bana bir fotoğraf gönderdi, ben de onu afiş basılacak konuma getirip, MSN adresine geri gönderdim. Bu işi 400 liraya yaptım. Gökhan bana 50 lira gönderdi. Ben davacıyla onun yerine sahneye çıkartılan Ayşegül isimli kişiyi tanımam. Gökhan bunları tanır. Ben o yüzden sahneye çıkan kimdir onu da bilmiyorum. Ben açılışa gitmedim. Gökhan ile Efe Yeşiltepe, Ayşegül isimli bayanı DJ Eva diye oraya götürmüşler. Gökhan, gönderdiği fotoğraftaki kişinin Dj Eva olduğunu söyledi. Ben de ona güvendim. Beraatimi istiyorum" dedi.

Gökhan Tiyanşan da suçlamayı kabul etmedi. Tiyanşan, "Ben gece kulüplerinde DJ'lik yapıyorum. Engin isimli kişiyi tanıyorum. Kendisi organizatörlük yapıyor. Beni telefonla arayıp, 3-4 bayan DJ'in resmini istedi. Aynı işi yapan 'Dj Eva' takma isimli Hatice Başak'ın da resmini gönderdim. İşletme sahibi beni telefonla arayıp, bu kişinin kaç paraya sahneye çıkacağını sordu. Ben müşteki ile yüzyüze gelmedim. Engin, Ali Nihat'tan para almış. Bundan benim ve Efe'nin hiç haberi yok” dedi.

Davacı Hatice Başak da "Benim bilgim olmadan afişlerim basılıp asılmış. Afişlerde 'Üstsüz DJ Eva' diye yazmışlar. Ben çevremde DJ Eva olarak tanınıyorum. Açılış günü de benim yerime bana benzeyen Ayşegül isimli DJ'yi sahneye çıkartmışlar. O kişi de müzik sistemini bozduğu için çalamamış. Kötü performans sergilemiş. Beni bir gazeteci aradı, 'Madem sahneye çıkacaktın neden haber vermedin. Gelip haber yapardık' dedi. Ben olaydan bu şekilde haberdar oldum. Benim adımı kullanıp dolandırıcılık yapmışlar. Sahte DJ yüzünden, benim adım kötülendi. İşlerim bozuldu. Maddi ve manevi kayba uğradım. Sanıklardan şikayetçiyim" dedi.

İki yıl süren dava sonuçlandı. Mahkeme, 'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak' suçundan sanıklar Engin Söker ve Gökhan Tiyanşan'ı önce 1'er yıl hapis cezasına çarptırdı, ardından cezaların 10'ar aya çevirip, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Diğer sanık Efe Yeşiltepe ise tüm suçlardan beraat etti. Ceza davasını kazanan Hatice Başak, sanıklara karşı 30 bin lira tazminat davası açacağını belirtti. Başak, kazanacağı tazminatı da Mehmetçik Vakfına bağışlayacağını söyledi.

01 Ekim 2013
Etiket; Hatice Başak, dj eva, Üstsüz DJ Eva afişi, edremit gece klübü, mahkeme 1 yıl hapis Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir