1 Mart 2021, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Sevgili İzmirliler CHP'yi sandığa gömecekOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Buca’da katıldığı bir etkinlik sonrasında etkinlik alanının elektriklerinin kesildiği iddiaları ile ilgili olarak, “Bir belediye başkanının, siz bakanı getirdiniz, burada konuşma yaptı, ben elektriği kesiyorum deme hakkı yoktur. Sevgili İzmirliler CHP’yi sandığa gömecektir" dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen fahri doktora töreninin ardından basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, Antalya’da Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarının bir kreşi zorla boşalttıkları iddialarının hatırlatılması üzerine, “Kendilerini Orman Bölge Müdürlüğümüz ikaz etmiş. 2012-2013 yılında öğrenci almayın diye uyarmışlar. Buraya ihtiyacımız var, başka maksatla kullanacağız diye uyarılarda bulunmuşlar. Buna rağmen inatla kreşi tahliye etmeyerek çalıştırmaya devam etmiş. Kendilerine 3-4 kez tahliye hakkında yazılar yazılmasına rağmen tahliye olmamış. Neticede kullanım süresi bitmiş, olaya kreş olarak bakmamak lazım. Geçen yıl temmuz ayında boşaltılması gereken arkadaşlarımız tarafından gelen öğrencilere ikazlar edilerek, ailelerine bizzat tembih edilmiş çocukları okula getirmeyin diye. Bugüne kadar göz yumulmuş. Aslında temmuzda kapatılması lazım. Meselenin özü budur. Orman Bölge Müdürlüğümüz süresi dolmuş bir işletmeyi tahliye etmiştir. Olay bundan ibarettir. Şirketin sahibesi insanları tahrik ediyor. Haksız, hukuksuz bir şekilde süre uzatılamaz. Vatandaşlarımızın bunu bilmesinde fayda var” diye konuştu.

Buca’da katıldığı bir etkinlik sonrasında etkinlik alanının elektriklerinin kesildiği söylentilerinin doğru olup olmadığının sorulması üzerine ise Bakan Eroğlu, “Geçmiş dönemlerde biz de belediyede görevler yaptık. Başbakanımızın belediye başkanlığı döneminde muhalefetin belediye başkanlarına bir yerde temel atacağımız zaman söz verirdi. Bir belediye başkanının, siz bakanı getirdiniz, burada konuşma yaptı, ben elektriği kesiyorum deme hakkı yoktur. Bu son derece çirkin bir davranıştır. Biz her belediyeye yardım ediyoruz. İzmir’in Buca da dahil olmak üzere suyunu getirmiş bir kişiyim. Sadece ben Başbakanımızın talimatıyla yılda 59 milyon küp su getirdim İzmir’e. Bunlara bu gözle bakmak gerekiyor. Bunların demokrasiden anladığı falan yok. CHP hep baskıcı bir sisteme alışmış ve o sistemi devam ettirmek istiyor. Bunu şiddetle tekzip ediyoruz. Ben orada şunu dedim. Böyle bir şeyi yapıp yapmadığını sordum. Yapmışsa çirkin bir şey olduğunu söyledim. O anda ben meselenin ne olduğunu bilmiyordum. Nedir ne değildir inceleyelim dedim. Önümüzdeki mahalli seçimlerde millet onları sandığa gömecektir. Sevgili İzmirliler CHP’yi sandığa gömecektir” şeklinde konuştu.

22 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir