21 Haziran 2021, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

SSÖ'den DİSK'e ''yoldaşca'' eleştiriBDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DİSK yöneticilerine “Madem ki bu meydanda ısrar ettiniz ve bu sizin tabanınızın dileğiydi; devletin nasıl davranacağını da biliyordunuz. O zaman genel merkeze kapanıp meseleyi tatil etmeyecektiniz ya da burada ısrar etmeyecektiniz. Bunu da yoldaşça, dostça bir eleştiri olarak DİSK’e yönlendirmek istiyorum” dedi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi, 1 Mayıs kutlamaları sırasında çıkan olayları protesto için Taksim Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Basın toplantısına İHD İstanbul Şubesi Başkanı Ümit Efe ile dermek üyeleri katıldı. Eyleme BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de katılarak destek verdi. Burada grup adına basın açıklamasını okuyan İHD İstanbul Şube Başkanı Ümit Efe, “Emekçilerin alana çıkmasının engellenmesi uğruna onlarca insan yaralanmıştır. Valiliğin açıklamasına göre 22 polis çeşitli yerlerinden farklı düzeylerde yaralanmıştır” dedi.

Efe, çıkan olayların sorumlularının bulunup ortaya çıkarılması için ayrıca bir çalışma başlattıklarını ifade etti. Eyleme destek amacıyla katılan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’de bir konuşma yaptı. Önder, “Taksim Meydanı emekçilerin çağrışım hafızasında fazlasıyla kıymetli bir yere sahiptir ve kimse bunu şu veya bu gerekçelerle gasp etmeye çalışamaz. 30 yıldır yapmaya çalıştılar ama sonucu ortada. Emekçiler 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamayı bir onur haline getirmişlerdir. İkinci bir yanlışta ağzını açan gerek muhalif görüntü altında, gerek iktidar yanında konuşlanarak bu ısrarı barış süreciyle ilişkilendirmeye ve karşı karşıya koymaya çalışmaktadır. Bu da çok ince ve sinsi bir politikadır” diye konuştu.

Önder, “Bu ülkede Kürt meselesi emek meselesinden ve barıştan ayrı bir mesele değildir. Emek meselesi de Kürt meselesinden ayrı değildir. Dün kardeşlerimizi ziyaret ettik. Yapılan ilk açıklamada merdivenden düştü dediler. Bu merdivenden düşme Türkiye’de emekçilerin, solcuların çok iyi bildiği bir türüktür. Dünyanın hiçbir yerinde bizim ülkemizdeki kadar merdivenden düşmeye meraklı muhalif az bulunur. Bir de bunun kafasını duvara vura vura intihar etti versiyonu var. Biz bunları iyi biliyoruz” dedi. DİSK yöneticilerini eleştiren BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, “Mademki bu meydanda ısrar ettiniz ve bu sizin tabanınızın dileğiydi; devletin nasıl davranacağını da biliyordunuz. O zaman genel merkeze kapanıp meseleyi tatil etmeyecektiniz ya da burada ısrar etmeyecektiniz. Bunu da yoldaşça, dostça bir eleştiri olarak DİSK’e yönlendirmek istiyorum” dedi. Grup, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

02 Mayıs 2013
Etiket; Sırrı, Süreyya, DİSK, Yoldaş, Eleştiri, BDP Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
Yamanlar dünyaya meydan okuyor
Cumhurbaşkanı'ndan muhalefete yönelik sert ifadeler
HDP heyeti bu kez de Efkan Ala ile görüştü
HDP heyeti Yalçın Akdoğan ile görüştü
İzmir'de 'Tezkereye Hayır' eylemi
İzmir'de 'taşerona hayır' eylemi
Taşerona karşı mitinge davet
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU.
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD HAFTALIK TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR.
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir