4 Temmuz 2020, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

''Terör kampları zaten sınır ötesinde...''MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "PKK'nın çekilmesi gibi bir iddia ve ifade tamamen asılsız, uydurma ve yalandır" dedi.

MHP Lideri Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu toplantısının ardından terör örgütü PKK'nın 8 Mayıs'ta Türkiye'den silahlarıyla birlikte çekilmeye başlayacağına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. AK Parti hükümetinin Türkiye'nin itibar ve saygınlığını aşırı şekilde zedelediğini belirten Bahçeli, Türkiye'nin önüne gelenin diklendiği, istikamet verdiği, hafife aldığı ilkesiz, iddiasız ve korumasız bir ülke haline geldiğini öne sürdü. "AK Parti'nin terör örgütü PKK'yla yürüttüğü pazarlıkların, İmralı canisiyle haince yaptığı görüşmeler her şeyi gözler önüne sermiştir" diyen Bahçeli, "Tüm karanlık yüz ve emelleri ayyuka çıkarmıştır. Bölücü terör örgütü, hükümetin gaflet ve ihanete varan politikalarından dolayı adeta Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne denk bir statüye çıkarılmıştır. Bu rezil ve kabul edilemez durum paralelinde PKK terör örgütü Kandil'den sözde gündem belirlemeye, basın toplantılarıyla varlığını göstermeye, Türk milletinin aklı ve zekasıyla alay etmeye son hızla devam etmiştir. Hükümet ise buna tam bir şuursuzluk ve teslimiyet haliyle destek ve katkı vermiştir. AKP zihniyeti PKK'ya teşrifatçılık rolünü hakkıyla benimsemiş ve gereğini de yapmış, yapmaya da devam etmektedir. PKK'nın meşrulaşması konusunda AK Parti'nin olağanüstü çaba ve yönlendirmesi ahlaksızca sürmektedir. En son olarak PKK'nın sınır dışına sözde çekilmesiyle ilgili kararı her şeyi bir kez daha gözler önüne sermiş, AKP'nin acziyetini ve boyun eğen tutumunu yeniden alenileştirmiştir" ifadelerini kullandı.

Bölücü terör örgütünün sınır ötesine çekilip çekilmeyeceği, çekilmesi halinde bunun ne zaman ve nasıl olacağı, bu kapsamda sınır dışına çıkmanın silahlı mı silahsız mı gerçekleşeceğinin aylardır tartışılan konu başlıkları arasında yer aldığını belirten Bahçeli, Kandil'deki terör kampından bugün yapılan açıklamaya göre PKK'nın Türkiye'de 8 Mayıs itibariyle çekileceğinin ilan edildiğini hatırlattı. Buna göre teröristlerin öteden beri kullandıkları güzergahlardan gizli ve kısa süre içinde Irak'ın kuzeyine gideceklerinin açıklandığını hatırlatan Bahçeli, "Ne var ki PKK'lı militanların silahlarını bırakmayacakları, üstelik güvenlik güçlerinin herhangi bir müdahalesi karşısında sözde çekilmenin anında duracağı ve karşı saldırıya geçileceği terör elebaşları tarafından ifade edilmiştir. Bunun yanı sıra bölücü terör örgütü, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne duyarlılık içinde ve ciddiyetle hareket etmesini hatırlatmış, Türk devlet güçlerinin tahrikte bulunmamasını küstahça istemiştir" dedi.

PKK'yı “etnik temelli bölücü bir örgüt olarak 29 yıldır onbinlerce Türk insanını katleden, vatanı bölmeye, milleti ayırmaya çalışan bir cinayet şebekesi"ne benzeten Bahçeli, "Bu itibarla hiçbir örgüt militanın bir şey olmamış gibi sınırlarımızdan elini kolunu sallayarak çıkıp gitmesi, buna da güvenlik güçlerimizin sessiz, tepkisiz ve ilgisiz kalması söz konusu olmayacaktır. Aksi durumun suç olacağı, teröre yardım ve yataklıkla bir ve aynı anlama geleceği iyi bilinmelidir. PKK terör örgütünün yuvalandığı terör kampları zaten sınır ötesindedir. Yıllardan beridir sınırlarımızın mücavir alanlarında konuşlu bulunan terör inleri saldırı ve provokasyonların karar ve hareket merkezi olarak zehir saçmaktadır. PKK'lı teröristler eylem kararlarını uygulamak, saldırı ve pusularını icra etmek amacıyla yılın belirli aylarında sürekli olarak silahlı şekilde sınırdan girip çıkmaktadır. Bu yüzden PKK'nın çekilmesi gibi bir iddia ve ifade tamamen asılsız, uydurma ve yalandır. Bölücü kanlı örgütün sembolik düzeyde sınır dışına çekilmesi, zaman kazanmaya, stratejik hedefleri için daha sıkı bir hazırlık yapmaya dönük sinsi ve kurnaz bir taktiksel adımdan başka bir şey değildir" açıklamasında bulundu.
Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz Mart ayının son günlerinde yaptığı "PKK'lıların sınırlarımızı terk ederken silahlarını gömmelerini veya mağaraya bırakmalarını istediği" yönündeki açıklamalarını hatırlatan Bahçeli, "Bununla birlikte Başbakan'ın, militanların sınırdan geçmelerinin ancak bu şekilde mümkün olacağını söylemesi ve güvenlik güçlerinin silahı görürse müdahale edeceklerini, aksi durumda suç işleyeceklerini belirtmesi hafızalardaki tazeliğini hala korumaktadır. Buna göre PKK'lıların ellerinde silahlarıyla birlikte sınır dışına intikallerinin hiçbir meşru ve ahlaki mazereti olamayacaktır. PKK'lı militanlarının görüldükleri yerlerde etkisiz hale getirilmeleri veya yakalanmaları en başta hükümetin Türk milletine şeref ve namus borcu olarak değerlendirilmelidir. Başbakan Erdoğan bu düşünceleriyle eğer Türk milletinin gözünü boyamadıysa, derhal PKK'lı militanların hakkından gelecek iradeyi göstermeli ve aldığı millet sorumluluğunun gereğini bir an önce yapmalıdır" ifadelerini kullandı.
"Başbakan ve hükümeti Türk Silahlı Kuvvetleri’ne konusu suç teşkil eden talimat vermekten kesinlikle uzak durmalıdır" diyen Bahçeli, şunları kaydetti:
"Anayasa'nın 137'nci maddesinde tanımı yapılan kanunsuz emri vermek, hem vereni hem de uygulayanı tam olarak bağlayacak ve Anayasa suçunu oluşturacaktır. PKK militanlarının yol güzergahındaki birlikleri geri çekme, başka yerlere kaydırma, hafifletme, karakollardaki gözetleme kulelerini boşaltma, kontrolleri azaltma, insansız hava araçlarını uçurmama, termal kameraları kapatma veya militanları görmezden gelme anlamına gelecek her tavırdan muhakkak ki vazgeçilmelidir. Bunların hilafına atılacak her adım Türk milletine ve Türk devletine karşı tarifi olmayacak düşmanca bir tutum olacak, teşebbüste bulunanın dahi yanına bırakılmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi tüm gelişmeleri yakından ve titizlikle takip etmektedir. Türk milletinin PKK'ya teslim olması ya da PKK'nın hain taleplerine rıza göstermesi hiçbir şart altında söz konusu olmayacaktır. PKK'nın sözde sınır dışına çıkma kararı yalnızca yeni mevziler elde etmeye dönük alçakça planlanan ve AKP'yle birlikte ifa edilen karanlık bir kampanyanın parçasıdır. Buna Türk milletinin inanması da düşünülemeyecektir. Başbakan Erdoğan ve hükümeti; PKK'ya verdiği tavizlerinin Türkiye’yi ne hallere düşürdüğünü, çözüm sözleriyle Türk milletinin çözülmeyle ve bölünmeyle karşı karşıya kaldığını net olarak görmelidir. Kuşkuya yer bırakmayacak şekilde söylemek lazımdır ki, PKK'lılar silahlarıyla birlikte güvenlik güçlerine teslim olmalı ve arkasından da bağımsız yargı önünde döktükleri kanlarının hesabını vermelidir. Bunun dışında militanların sınırlarımızdan geçişlerine seyirci kalmak, bunu kolaylaştırmak PKK’nın değirmenine su taşımak olacaktır ki, bunun hesabı kim olursa olsun muhataplarından mutlaka eninde sonunda sorulacaktır. Türkiye yolgeçen hanı, terörist ikmal ve dinlenme yeri değildir. Türk milleti, bölücü katilleri masum görecek ve şehitlerimizin haklarını çiğneyecek bir anlayışta da asla olmayacaktır. Bu nedenle hükümet, bilhassa Başbakan Erdoğan kendisini gözden geçirmeli, milli vicdanların sabrını daha fazla zorlamamalıdır."

25 Nisan 2013
Etiket; Bahçeli, PKK, Terör, Sert, Başbakan, Erdoğan Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İçmimarlık öğrencileri Japonya'da
Kapalı gişe Münakaşa
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
Direnişten anladıkları masumları öldürmek
I'm an Albatroaz'a imza atan Türk
O bildiriye imza atan hocaya destek yok
İzmir'de terör operasyonu
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
Ölmedi, öldürüldü...
İlluminati nedir?
CHP darbeyi biliyordu
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Yeşil sahadan sanal dünyaya
Avrupa Türkiye'ye teşekkür etmeli
İzmir'de 1 Mayıs coşkusu
Mimarlardan Büyükşehir'e sert eleştiri
İzmir'e 100 milyon avro gelecek
Kandil'deki iğrençliklerin belgesi
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir